یکی از مشکلات و چالش‌های حوزه نیکوکاری در ایران، عدم وجود اطلاعات قابل اطمینان می‌باشد. از این رو، ویکی نیکی با هدف بهبود کیفیت کمک‌رسانی به مددجویان و حذف موازی‌کاری‌ها سامانه مددجویی را راه‌اندازی کرده است.

موسسات خیریه با ورود به این سامانه به آدرس code.wikiniki.ir و ثبت اطلاعات مددجویان و کمک‌های ارائه شده به آن‌ها، شبکه‌ای از اطلاعات را پدید می‌آورند که می‌تواند حوزه نیکوکاری را در ایران تا حد زیادی متحول سازد. در آینده با ارائه کدهای API این سامانه به موسسات خیریه، این امکان به موسسات داده می‌شود تا بتوانند در  اتوماسیون‌های اداری خود نیز مستقیماً از این اطلاعات بهره‌مند شوند.

این سامانه به همت ویکی نیکی و با همراهی سازمان اوقاف و امور خیریه ایجاد شده است. مراسم رونمایی از این سامانه در صبح روز یکشنبه 17 دی ماه با حضور رئیس محترم مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد، معاون محترم توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون محترم دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران و جمعی از خبرنگاران در اتاق همایش‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار خواهد شد.