مجموعه‌ای شامل نقاشی‌های 67 هنرمند کودک و نوجوان 6 تا 15 سال با هدف حمایت از کودکان سرطانی، در موسسه محک در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

به‌گزارش ویکی نیکی و به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، «صدای مهربانی» حاصل تلاش سالانه شاگردان تارا بهبهانی - نقاش و مدرس دانشگاه – در قالب 67 تابلوی نقاشی در موسسه خیریه محک در روزهای 30 و 31 فروردین ماه به نمایش در می‌آید.

عواید فروش این 67 تابلو بناست، صرف تامین بخشی از هزینه درمانی کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک شود. این هنرمندان کودک و نوجوان «صدای مهربانی» خود را با قلم مو و رنگ برای اعلام همدلی و همیاری با دوستان هم سن و سال مبتلا به سرطان خود به تصویر کشیده‌اند.

تارا بهبهانی مدرس این کودکان هنرمند درباره نمایشگاه «صدای مهربانی» گفت: دنیای انسان‌ها پر است از صداها و آواها. همه انسان‌ها صدای مهربانی را دوست دارند. کودکان هم صدای مهربانی را درک می‌کنند و عکس‌العمل نشان می‌دهند. در دوازدهمین سال برپایی نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان، صداها، نواها و آواها را بهانه‌ای کردیم برای زمزمه دوستی ومهربانی، برای هم‌نوایی با دوستان هم سن و سال که مبتلا به سرطانند، برای یاری رساندن و کاشتن بذر امید در قلب‌های کوچک آن‌ها. صداها و آواها این بار آوازی می‌خوانند برای دور کردن غم‌ها و بازگرداندن شادی و خنده بر لب‌های این فرشتگان کوچک. همه می‌دانیم آنجا که شادی و امید به زندگی باشد سرطان بی‌رنگ می‌شود و بساطش را جمع می‌کند و می‌رود.

او که برای دوازدهمین سال پیاپی بناست نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان را به نفع کودکان محک برگزار کند افزود: عکس‌العمل‌ها و برخورد بچه‌ها پس از هر نمایشگاه در فعالیت‌های انسان‌دوستانه و کمک و یاری به دوستانشان در من انگیزه‌ای ایجاد کرد که نتیجه‌اش تداوم نمایشگاه در 12 سال گذشته است. در واقع این نمایشگاه تلنگریست در ذهن و فکر آن‌ها که با همدلی و خلق یک اثر هنری چه تاثیر بزرگی می‌توان بر روح و روان خود و دیگران بر جای گذاشت.


براساس اعلام این هنرمند نقاش؛ عواید حاصل از فروش آثار این نمایشگاه، صرف درمان کودکان مبتلا به سرطان موسسه محک می‌شود.


تارا بهبهانی - نقاش و پژوهشگر هنر - 16 سال است که در زمینه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند، در این سالها بیش از 500 هنرجوی کودک و نوجوان را در زمینه نقاشی و خلاقیت هنری پرورش داده است. بهبهانی همچنین در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی مختلفی حضور داشته و با حضور در بی­نال های معتبر خارج از ایران جوایز متعددی را از آن خود کرده است.


نمایشگاه «صدای مهربانی» ساعت ۱۶ پنجشنبه 30 فروردین 1397 در موسسه خیریه و بیمارستان محک افتتاح می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند به مدت دو روز( 30 و 31 فروردین) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای دیدن این آثار به آدرس میدان اقدسیه، ابتدای بزرگراه ارتش، سه‌راه ازگل، بلوار شهید مژدی، بلوار محک، موسسه خیریه و بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک مراجعه کنند.