با توجه به اینکه یکی از اهداف مشترک بنیاد خیریه راهبری آلاء، سازمان  اوقاف و امور خیریه کشور، سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و ویکی‌نیکی بهبود عملکرد و  افزایش کارایی و بهره‌وری موسسات خیریه و سمن‌های کشور از مسیر ارتقاء  مهارت‌های نیروی انسانی، اصلاح شیوه‌های مدیریت و آموزش و تربیت نیروی  انسانی متخصص برای آن‌ها است می‌توان با برگزاری منظم دوره‌های منسجم  آموزشی در ارتباط با اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نیازهای آموزشی مخاطبین این  حوزه، به دو هدف مورد نظر دست یافت. از این روی برنامه‌ریزی و اجرای طرح دوره‌های تخصصی مهارت افزایی خیریه‌ها و سمن‌ها در  سه سطح عمومی، تخصصی و ویژه در دستور کار مشترک ویکی‌نیکی و بنیاد خیریه راهبری آلاء قرار  دارد.

مزایای مدرسه تابستانی:

  1. انسجام مباحث و اثربخشی هرچه بیشتر دوره­های آموزشی برای موسسات خیریه و سمن‌ها
  2. نیازسنجی و در اولویت قرار دادن کارگاه‌های آموزشی پرکاربردتر و پرنیازتر در این دوره
  3. انطباق هرچه بیشتر محتوای آموزش­ها با مسایل و اقتضائات خاص فعالیت‌های موسسات خیریه و سمن‌­ها

سطوح آموزش مدرسه تابستانی:

بسته به نیازهای احصا شده از سمن‌ها و موسسات خیریه سراسر کشور، محتوای  آموزشی مورد نیاز این نهادها در سه سطح و دوره مختلف آماده و ارائه خواهد  شد که عبارتند از:

سطح عمومی (دوره مقدماتی): 

منتقل کننده اطلاعات و مهارت‌های اساسی مورد نیاز مدیران، کارشناسان و داوطلبان فعالیت در موسسات خیریه، این دوره شامل مباحث مربوط به اصول و مبانی مدیریت سمن­ها و موسسات  خیریه و  دانش و تخصص عمومی است که هریک از مدیران و کارشناسان موسسات خیریه  و  فعالین عرصه امور خیر و سمن‌ها شایسته است بر آنها اشراف داشته باشد.  این  دوره فشرده در دو دوره تابستانه و پاییزه و هرکدام به مدت ۳۲ ساعت  برگزار  خواهد شد.

سطح تخصصی: 

شامل دوره‌های مختلف بسته به نیازهای  آموزشی نیروهای انسانی بخش‌های مختلف سمن‌ها و موسسات خیریه (مدیران،  مدیران روابط عمومی، مسئولین واحد جذب مشارکت‌ها، مسئولین بخش جذب و مدیریت  داوطلبان و …)

سطح ویژه: 

شامل دوره‌های اصلاح نگرش، اصلاح ساختار و  استراتژی، آشنایی با پیشرفت‌ها و مباحث نوین مربوط به حوزه امور خیر در سطح  دنیا و مطالعه ترندها، تغییر روندها و تجارب موفق دنیا در این عرصه.


هزینه ثبت‌نام برای دوره تابستانه:

هزینه ثبت‌نام برای دوره تابستانه مدرسه خیر ماندگار (تابستان ۹۸) برای  ۳۲ ساعت آموزش و پذیرایی‌های همراه آن برای هر فرد ۱۶ میلیون ریال در نظر  گرفته شده است. که مخاطبین آزاد باید کل مبلغ فوق را پرداخت کنند ولی معرفی  شوندگان توسط سمن‌ها و موسسات خیریه معتبر می‌توانند با استفاده از “بورس  ویکی‌نیکی”، که لینک ثبت‌نام آن در ذیل آمده است، تنها با پرداخت 8 درصد  ارزش این دوره، در آن شرکت کنند.

کد تخفیف: wikiniki