رئیس هییت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران با بیان اینکه منطقه ۲۲ تهران بزرگ‌ترین معضل برای نوسازی است و در چهار سال آینده ۵۰۰ هزار نفر ساکن آن می‌شوند عنوان کرد: احتیاج به ۱۸۰ تا ۲۰۰ مدرسه داریم. وضعیت بحران زاست و از خیرین می‌خواهیم قبل از آنکه وضع بحرانی‌تر شود اقدام و ورود کنند.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، نعمت بنی آدم درنشست خبری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز تهران با بیان اینکه تهران جزو سه استان فقیر کشور به لحاظ فضای آموزشی است گفت: تهران، البرز و سیستان و بلوچستان از لحاظ فضای آموزشی فقیرترین استان ها هستند.

وی افزود: شش هزار مدرسه و ۶۰ هزار کلاس درس برای دانش‌آموزان تهرانی وجود دارد که تا حدی نیازها را برطرف می‌کند، اما کافی نیست.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران با بیان اینکه ۲۵ درصد از فضاهای آموزشی تهران فرسوده‌اند که با خطر جدی روبرو هستند گفت: در واقع یک چهارم مدارس فرسوده اند و ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند تا تخریب و بازسازی شوند ولی شرایط فعلی اقتصادی دولت کفاف نمی‌دهد.

بنی آدم با اشاره به اینکه ۸۰۰ مدرسه نیاز به مقاوم‌سازی دارند که با کوچکترین زلزله آوار می‌شود افزود: هسته مرکزی شهرتهران، مناطق ۹، ۱۰،۱۱ ،۱۲ هستند که دارای بزرگترین مدارس فرسوده‌اند.

رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهر تهران با بیان اینکه در کل ایران ۶۰۰ هزار خیر داریم گفت: خیرین در ساخت مدارس ویژه دانش‌آموزان با نیاز ویژه هم ورود کرده‌اند.


بنی آدم با بیان اینکه در تهران، منطقه ۲۲ برای نوسازی بزرگترین معضل است و در چهار سال آینده ۵۰۰ هزار نفر ساکن آن می‌شوند عنوان کرد: احتیاج به ۱۸۰ تا ۲۰۰ مدرسه داریم. وضعیت بحران زاست و از خیرین می‌خواهیم قبل از آنکه وضع بحرانی تر شود اقدام و ورود کنند.