هدف از نام‌گذاری «روز جهانی هموفیلی» بالا بردن آگاهی مردم جهان درباره بیماری هموفیلی و سایر اختلالات خونریزی است. این روز از سال 1989 به مناسبت تولد «فرانک اسنابر»، بنیانگذار فدراسیون جهانی هموفیلی برگزار می‌گردد.


فدراسیون جهانی هموفیلی به مناسبت این روز از انجمن‌های هموفیلی در سراسر جهان دعوت نموده است تا تمرکز فعالیت خود را بر شناسایی بیماران مبتلا به انواع اختلالات انعقادی قرار دهند. 

فدراسیون جهانی هموفیلی از انواع پروژه‌های آموزشی و غربالگری و برنامه‌های آموزشی برای کارشناسان و متخصصان حوزه اختلالات انعقادی برای شناسایی این بیماران حمایت نموده است. در حال حاضر 140 کشور در این فدراسیون عضو می‌باشند.


با کانون هموفیلی ایران آشنا شوید.


در سال 2019 فدراسیون جهانی هموفیلی کمپین «نور قرمز را روشن کن» را راه‌اندازی کرده و از همه مردم جهان دعوت می‌کند تا به این کمپین بپیوندند. چند سالی است به مناسبت این روز در بسیاری از کشورهای جهان نمادهای شهری (از جمله برج میلاد در تهران) به رنگ قرمز، روشن می‌شود. 


شعار سال 2019

دسترسی و تشخیص، نخستین گام مراقبت است.


شعار روز جهانی هموفیلی 2019به کمپین «نور قرمز را روشن کن» بپیوندیم


شما نیک‌اندیشان عزیز می‌توانید با عکاسی از نمادهای شهری که به نور قرمز روشن مزین شده‌اند _اگر ساکن تهران هستید از برج میلاد عکس بگیرید_ و عکس خود را با هشتگ #worldhemophiliaday در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا شما هم جز حامیان بیماران هموفیلی شوید.


برج میلاد در حمایت از بیماران هموفیلی و همچنین در راستای ارتقا سطح آگاهی عمومی افراد جامعه از این بیماری،  چهارشنبه 28 فروردین ماه، به رنگ قرمز در می‌آید.


ویدیو هموفیلی

ویکی‌نیکی شما را به دیدن ویدیو «هموفیلی چیست؟» دعوت می‌کند.
نسخه انگلیسی این مطلب