مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی بر ایجاد وقف‌های جدید به منظور بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌ها برای ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد.

حجت الاسلام علی مصایبی در همایش یک روزه «وقف و رسانه» در تبریز با بیان اینکه انتظار از رسانه‌ها بالاست، گفت: برای بهره گیری بهتر از این ظرفیت باید حمایت لازم هم صورت گیرد.

وی هدف از همایش وقف و رسانه را بررسی زمینه‌های همکاری و ارایه پیشنهادهایی برای تعامل حمایتی رسانه و حوزه وقف و الگوسازی برای دیگر کشورهای اسلامی عنوان کرد.

حجت الاسلام مصائبی با اعلام اینکه در آذربایجان شرقی بیش از ۷ هزار مسجد هر کدام با حداقل سه نفر هیات امنا داریم، گفت: ۲۰ هزار نفر نیروی انسانی می توانند مبلغ و حامی مناسبی برای وقف باشند.

وی افزود: اگر از هر مسجد استان یک وقف جذب شود سالانه هفت هزار موقوفه جدید خواهیم داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اعلام اینکه در هشت ماهه امسال ۸۰ موقوفه جدید در استان ثبت شده است، گفت: باید با شناخت موانع موجود در مسیر ایجاد وقف های جدید، زمینه ارتقای جایگاه استان را در این زمینه در کشور فراهم کنیم.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی نیز در این گردهمایی گفت: تعامل بین رسانه و اوقاف نتیجه بخش بوده و همه همکاران رسانه ای حرف های زیادی برای گفتن در این زمینه دارند.

محسن لطیفی با بیان اینکه وقف، میراثی برجای مانده از پیامبر اسلام (ص) و بزرگ ترین واقف نیز آن حضرت و مولای متقیان است، گفت: مدافعان حرم نیز در برهه کنونی جان خود را وقف دفاع از اسلام می کنند.

وی اظهارکرد: خدا در قرآن به قلمی سوگند می خورد که در راه اشاعه فرهنگ و شعایر اصیل اسلام به کار برده شود و وقف از جمله آنهاست.

لطیفی گفت: رسانه ها نیز با تلاش برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه می توانند هر کدام یک واقف باشند.

در این همایش از تعدادی از رسانه‌های استان به منظور همکاری در ترویج وقف تقدیر شد.


منبع: ایرنا