طرح کتاب برای همه موسسه خیریه مهرگیتی: کتاب آگاهیست... آگاهی را در خانه محصور نکنیم.

طرح «کتاب برای همه»، اولین‏ بار در ارديبهشت 1393 در نمايشگاه بين‏ المللى كتاب با نصب یک صندوق کتاب در غرفه ٢٣ سالن كودک و نوجوان آغاز شد. در این غرفه، کودکان و والدینشان کتاب‌‏های اهدایی خود را در صندوق کتاب مهر گیتی می‌‏انداختند تا به دست دوستانشان در مناطق محروم کشور برسد. این طرح مورد استقبال زیادی قرار گرفت و پس از آن با نصب صندوق در نقاط مختلف شهر و نیز تحویل کتاب در محل موسسه ادامه یافت.


تا امروز بیش از 260 هزار جلد کتاب از طریق این طرح به مناطق محروم اقصی نقاط کشور ارسال شده و در اختیار دانش ‏آموزان مدارس مناطق کم‌ برخوردار قرار گرفته تا شاید این کودکان نیز مانند کودکان ما و شما بتوانند از لذت کتاب و کتاب‏خوانی بهره‏ مند شود و در راه پیشرفت خود و کشور خود قدم نهند.

در این طرح کتاب‌های نو و دست دوم اهداشده توسط خیرین در محل موسسه جمع‌آوری می‌شود. سپس به همت دوستان داوطلب مهرگیتی دسته‏ بندی و تفکیک موضوعی و سنی شده و در نهایت به مدارس و کتابخانه‏‌های استان‏های کمتر برخوردار کشور ارسال می‏‌شود.


برای همکاری در این امر نیکو شما می‌توانید:

  • کتاب‌های نو یا خوانده‌شده خود را اهدا کنید؛
  • وجه نقدی را برای خرید کتاب اهدا کنید؛
  • و یا به صورت داوطلبانه در تفکیک، دسته‌بندی و ارسال کتاب‌های اهدایی شرکت کنید.

در صورت تمایل به اهدای کتاب به موارد زیر دقت فرمایید:

  • کتاب‌های اهدایی باید غیر درسی یا کمک درسی باشد و می‌تواند مرتبط با تمامی مقاطع تحصیلی باشد.
  • شما باید کتاب‌های خود را به صورت حضوری به موسسه تحویل دهید، زیرا امکان قانونی مراجعه به درب منازل شما از طرف موسسه وجود ندارد. آدرس: شهرک غرب، فاز 6، گل افشان شمالی، کوچه دوم، پلاک 20. ساعات مراجعه: همه روزه از ساعت 9 الی 5 عصر.