بنیاد بین‌المللی اهدا (CAF)، در پی آن است که تا حد امکان بر میزان کیفیت و اثربخشی کمک‌های مردمی و سازمانی بیافزاید. فعالیت آن صرفاً به موسسات فعال در زمینه ارائه کمک منحصر نمی‌شود بلکه شامل ارائه مشاوره و راهنمایی به افراد حقیقی، شرکت‌های تجاری و ... نیز می‌شود. اساس این بنیاد انگلیسی است اما محدوده فعالیت آن جهانی می‌باشد.

ماموریت این موسسه انگلیسی آن است که از طرفی به مردم و کسب و کارهایی که قصد کمک دارند، اطلاعات دقیقی در مورد موسسات خیریه مربوطه ارائه دهد و از طرفی دیگر، شبکه‌ای قدرتمند و قابل اطمینان از اطلاعات مربوط به تامین مالی، وام‌ها، کمک‌ها و ... را در اختیار موسسات فعال در امر اقدامات بشردوستانه و نیکوکاری قرار دهد.فعالیت‌ها و نحوه عملکرد بنیاد اهدا (CAF)

این بنیاد به منظور تحقق اهداف و ماموریت خود از 4 طریق عمده عمل می‌کند:

1. راهنمایی اثربخش افراد نیکوکار در اهدای کمک‌های خود

بنیاد اهدا برای ارائه کمک و راهنمایی صحیح و اثربخش به افراد نیکوکار، خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد. برای نمونه این امکان در نظر گرفته شده است که نیکوکاران بتوانند حساب کاربری خود را داشته باشند و به تنظیمات متنوعی در مورد علل و هدف کمک‌رسانی، موضوعات و موسسات مورد علاقه و ... دسترسی داشته باشند. از طرفی دیگر، این امکان وجود دارد که کمک‌های مالی از محل حقوق و مزایای آن ها قبل از کسر مالیات پرداخت شوند.


2. راهنمای محصولات و خدمات بنیاد به منظور پیشرفت عملکرد موسسات

برای دستیابی به این منظور، بنیاد اهدا در زمینه های مختلف خدمات گوناگونی را به موسسات عضو ارائه می‌دهد:

بانکداری: 

CAF سیستم بانکداری ساده و جدیدی را به طور انحصاری برای موسسات خیریه طراحی نموده است که امکان دسترسی سریع و آسان موسسه را به حساب جاری خود فراهم می‌آورد.

استقراض: 

امکان اخذ وام و یا دریافت کمک‌های مالی از هر نوع.

سرمایه‌گذاری: 

سرمایه‌گذاری می‌تواند بخش مهمی از برنامه‌ریزی‌های بلند مدت موسسه خیریه را شامل شود و مسیر رشد موسسه را هموارتر نماید. بنابر اهمیت موضوع، CAF مجموعه‌ای انعطاف پذیر از سرمایه‌گذاران برتر در این حوزه را ایجاد نموده است.

خدمات تامین مالی: 

CAF  با درک اهمیت موضوع تامین مالی و جمع‌آوری کمک، همراه و مشاوری قابل اطمینان برای موسسات می‌باشد.

گزارش خدمات: 

با توجه به اهمیت زیاد موضوع ارائه گزارش‌های مالی، موسسات می‌توانند با بهره‌گیری از داشبورد آنلاین این بنیاد، به صورتی دقیق و به صرفه، فعالیت‌های مالی خود را به صورت آنلاین رصد کنند.

ارائه مشاوره تخصصی: 

در بازار رقابتی حال حاضر، ضروری است که موسسات بتوانند رضایت افراد خیّر بیش‌تری را جذب نمایند، به درستی با آن‌ها ارتباط برقرار نمایند. در این راه بهره‌گیری از راهنمایی‌ها و توصیه‌های مشاوران متخصص و با تجربه در امر کمک‌رسانی و اهدا، خالی از لطف نیست.


3. راهنمای کسب و کارها به منظور تاثیرگذاری بیش‌تر

در دنیای امروز بخش مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و کسب و کارها، تضمینی برای رشد، توسعه و ثبات شرکت‌هاست. CAF، به عنوان یک مشاور متخصص به شرکت‌های داوطلب کمک می‌کند که بتوانند تعداد مشتریان بیش‌تری را در برنامه‌های مربوط به مسئولیت اجتماعی خود درگیر کنند.


4. بهره‌گیری از دانش و تجربه محلی برای کمک موثرتر به موسسات و فعالیت در جهت اتحاد جهانی

CAF، علاوه بر فعالیت در محدوده جغرافیایی خود (کشور انگلیس)، در خارج از مرزهای جغرافیایی خود نیز دغدغه اتحاد جهانی و تشویق به کمک اثربخش و مدیریت منابع مالی حاصل از آن را داشته است. در سطح جهانی، با 7000 شرکت و موسسه مختلف همکاری داشته است و بالغ بر 2.5 میلیارد کمک مالی را مدیریت نموده است. این بنیاد هم‌چنین از 50 هزار موسسه خیریه و کسب و کار اجتماعی را در بیش از 100 کشور مختلف تحت حمایت خود قرار داده است.