رییس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: به مناسبت آغاز دهه فجر و مقارن با هفته ملی مبارزه با سرطان نهمین جشنواره خیریه فروش غذای این جمعیت با استقبال خوب مردم برگزار و مبلغ 290 میلیون ریال جهت کمک به بیماران سرطانی و صعب‌العلاج جمع‌آوری شد.

به گزارش ویکی نیکی سیدفتح‌اله هاشم‌نژاد در گفت‌گو با ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: نهمین جشنواره خیریه فروش غذا به نفع بیماران سرطانی و صعب‌العلاج پنجشنبه و جمعه هفتم و هشتم بهمن ماه با برپایی 180 غرفه و حضور پرشور مردم نوع دوست اهواز در پارک ساحلی کیانپارس برگزار شد.

وی با اشاره به ابتلا سالانه 6 هزار نفر به بیماری سرطان در استان خوزستان افزود: عواید این جشنواره مبلغ 290 میلیون ریال بود که به منظور تامین هزینه‌‌های دارو و درمان بیماران نیازمند سرطانی و صعب‌العلاج در قالب طرح رسول صادق هزینه خواهد شد.

هاشم نژاد با اشاره به جمع‌آوری مبلغ 2 میلیارد و 300 میلیون ریال در جشنواره‌های گذشته و اختصاص آن به حدود 550 بیمار نیازمند تصریح کرد: ۱۷۰ داوطلب خیر انواع غذاهای سرد و گرم، شیرینی، ترشیجات و دسرها را با هزینه خود در خانه طبخ و آماده‌سازی کرده و وجوه حاصل از فروش آن‌ها را در اختیار این جمعیت قرار دادند.

رییس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: مبالغ جمع‌آوری شده در این جشنواره در حسابی به نام طرح «رسول صادق» جمع‌آوری و پس از اخذ و بررسی مدارکی مانند فاکتور خرید دارو و صورت‌حساب بیمارستان و یا معرفی به داروخانه‌‌های طرف قرارداد جهت دریافت رایگان دارو به بیماران نیازمند و صعب‌العلاج اختصاص می‌یابد.