بانک ملی ایران در عمل به تعهدات خود برای به ثمر رساندن منابع حساب‌های قرض‌الحسنه پس انداز مشتریان در سی‌و‌هشتمین دوره قرعه‌کشی این حساب‌ها، مبلغ ۵۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال به ۳۷ پروژه حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و مبلغ ۴۲ هزار و ۱۲۶ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریال به ارائه تسهیلات ازدواج و ایجاد اشتغال اختصاص داد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از بانک ملی ایران، یکی از پررنگ‌ترین حوزه‌های عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در این بانک، ساخت و تجهیز مدارس در مناطق مختلف کشور به ویژه در مناطق محروم  کشور بوده، به طوری که تنها در سال گذشته ۱۲ میلیارد ریال به این منظور تخصیص یافته است.

روستاهای استان‌های سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی، گلستان و کرمانشاه، مقصد هزینه کرد این منابع بوده است.

احداث و جایگزینی مدارس خشتی و گلی با مدارس جدید با اختصاص مبلغ ۲۵ میلیارد ریال در ۱۷ منطقه کشور و نیز تخصیص یک میلیارد ریال برای تجهیز و تعمیر چند مدرسه در استان اردبیل از دیگر اقدامات بانک ملی ایران بوده است.

در زمینه کمک به توسعه اقدامات آموزشی، فرهنگی و بهداشتی_درمانی در مناطق محروم، استان‌های کرمان، فارس، آذربایجان غربی، گلستان، مرکزی، خراسان رضوی و ایلام مبلغ هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برای اموری از قبیل ساخت و احداث خوابگاه دانشجویی، کتابخانه عمومی، بخش ویژه و پانسیون پزشکان، مسجد، حسینیه و مرکز فرهنگی و همچنین اهدای آمبولانس از بانک ملی ایران دریافت کرده‌اند.

همچنین تا پایان سال گذشته، از محل حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز ۲۳۲ هزار و ۲۲۲ فقره تسهیلات با مبلغ ۲۴ هزار و ۲۰۴ میلیارد و ۳۰۶ میلیون ریال توسط بانک ملی ایران به ازدواج جوانان اختصاص یافته است.

علاوه بر این پرداخت ۶۳ هزار و ۱۵۱ فقره تسهیلات خود اشتغالی به مبلغ ۱۰ هزار و ۳۲۰ میلیارد و ۸۵۹ میلیون ریال از دیگر اقدامات بانک ملی ایران بوده است. در کنار این، بانک ملی ایران با اختصاص مبلغ یک هزار و ۳۱ میلیارد و ۵۱۱ میلیون ریال  به ایجاد ۱۳ هزار و ۵۴۱ فقره مشاغل خانگی کمک کرده است.

از جمله مهم‌ترین اقدامات بانک ملی ایران، اعطای مبلغ چهار میلیارد ریال کمک برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و نیز اهدای دو میلیارد ریال برای کمک به احداث و تجهیز بیمارستان فوق تخصصی موسسه خیریه زنجیره امید است.