مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: فرهنگ‌سازی اثرگذارترین اقدام در بهبود شاخص‌های زیست محیطی است و سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه به عنوان بازوان ما عمل می‌کنند.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حمید قاسمی در جلسه مشترک با مجمع فعالان محیط زیست بناب، بر لزوم ورود مردم در قالب سازمان‌های مردم نهاد به عرصه فرهنگ‌سازی زیست محیطی تاکید کرد و گفت: هر جا دولت امور را خصوصاً در بخش فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی به مردم سپرده است، موفقیت‌های بزرگی نصیب کشور شده است.

وی به موفقیت سازمان مردم نهاد مانند حمایت از مستمندان تبریز اشاره کرد و گفت: اینکه امروز تبریز شهری بدون گداست، مرهون تلاش‌های مردم همین شهر در فرهنگ‌سازی و انسجام برای حل مشکل نیازمندان شهر تبریز در قالب انجمن خیریه حمایت از مستمندان تبریز است و در بحث فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست هم همین طور است و ورود سازمان‌های مردم نهاد می‌تواند موفق باشد.

قاسمی افزود: ما همیشه از برای حمایت و پشتیبانی از سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی اعلام آمادگی کرده‌ایم و امروز هم از تخصص‌های فعالان زیست‌محیطی در کارگروه‌های تخصصی برای ارائه طرح‌ها و تصویب آن‌ها استفاده می‌کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی در ادامه پیشنهاد گردهمایی دستگاه‌های مسئول در فرهنگ‌سازی زیست‌محیطی با حضور فعالان سازمان‌های مردم نهاد در شهرستان بناب را ارائه داد و گفت: سازمان‌های مردم نهاد باید راهکارهای عملی و تخصصی ارائه دهند.

قاسمی به کمپین بدون پلاستیک اشاره کرد و گفت: فرهنگ‌سازی اثرگذارترین اقدام در بهبود شاخص‌های زیست محیطی است و سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه به عنوان بازوان سازمان حفاظت محیط زیست عمل می‌کنند. در این زمینه موفقیت پلیس راهنمایی و رانندگی در فرهنگ‌سازی ترافیکی می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

وی در پایان گفت: فضا برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد زیست‌محیطی باز است و می‌خواهیم NGO های استان در سطح کشور فعالیت و رقابت کنند.