ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

کمپین دست به دست

                                                                                  

معرفی کمپین دست به دست

عید امسال سایت شیپور با همکاری شبکه سه و برنامه سه ستاره، کمپین خیریه دست به دست را راه اندازی کرده است.

برای شرکت در این طرح و پویش همگانی، هر وسیله ای که قابل استفاده است و شما برای عید می خواهید آنرا به نیازمندان هدیه دهید، مثل یک آگهی شیپور از آن عکس گرفته و در سایت شیپور ثبتش کنید.

آشنایی با نحوه ثبت آگهی برای کمپین دست به دست

خیریه های معتبر با دسترسی به تمام نقاط ایران آماده دریافت کمک های مردم و رساندن آن به صاحبان جدیدشان هستند.

شعار کمپین : با اشتراک گذاشتن این کمپین، سال را برای همه نو کنیم.

شما از طریق این لینک می توانید به این کمپین بپویندید.

 

نقد از نگاه کارشناس تبلیغات :

دست به دست ، یک دو سه بی نهایت، کاربر!

 

هرچقدر که کتاب "یک دو سه ، بی نهایت" اثر جورج گاموف در زمان خود گردآورنده موضوعات عجیب و قابل تامل است، کمپین دست به دست نیز در عصر خود دارای نکات پر ابهام است. دست به دست را می توان از جمله کمپین های مسوولیت اجتماعی دانست که بیشتر به مسولیتش را به پدیده آورنده اش اثبات کرد تا به جامعه.

کمپین دست به دست با یک ایده خوب آغاز گردید. وب سایت شیپور به عنوان یک بستر نیازمندی های رایگان خرید و فروش، اقدام به ارائه طرحی کرد که کاربرانش این بار به جای ارائه کالاهای و نو و دست دومشان برای فروش آنها را به صورت رایگان در اختیار مستمندان و افراد محتاج قرار دهند.  قرار بر این بود که با هماهنگی برخی خیریه ها این کمک های مردمی که در شیپور گردآمده جمع آوری و به نیازمندان اهدا گردد و برای رساندن صدای این کمپین به گوش مخاطبان، شیپور به یک برنامه نسبتا پربیننده به نام "سه ستاره" با اجرای مجری پرحاشیه سالهای اخیر رسانه ملی احسان علیخانی متوسل شد. این برنامه در ایام نوروز پخش گردید و یکی از آیتم های پررنگ آن تبلیغ کمپین " دست به دست " بود. به موازات این برنامه از هنرمندان و ورزشکاران بنام نیز دعوت شد تا به این برنامه بپیوندند. این افراد نیز به این دعوت احتمالا با دریافت هزینه، پاسخ مثبت دادند و آن را در برنامه های مختلف و شبکه های اجتماعی خود، ترویج کردند.

هرچند محتوای تولید شده این کمپین در میان مردم گسترش نیافت و اصطلاحا ترند نشد، اما حدود 8 هزار کالای نو و دست دوم در وب سایت شیپور برای ارائه به نیازمندان و به صورت رایگان ثبت شد و دوباره نام شیپور را که البته شهرت زیادی به استفاده از تبلیغات پرخرج دارد را بر سر زبان ها انداخت. کنار هم قرار دادن این موارد نشان از موفق بودن کمپین دست به دست داشت.

کدام کالا دست به دست شد؟

اما همانطور که مستحضر هستید، اثر بخشی یک کمپین تبلیغاتی و حتی برنامه های مسوولیت اجتماعی با بررسی میزان تحقق اهداف از پیش تعیین شده مشخص می شود و اگر بخواهیم این کمپین را از این زوایه مورد نقد و بررسی قرار دهیم باید سوال کنیم: "کدام کالا دست به دست شد و به دست نیازمندان رسید؟"

با بررسی های انجام شده دریافتیم که نام نهادها و موسسات خیریه ای که در این طرح قرار بود مشارکت داشته باشند هیچگاه معرفی نشدند و کالاهای ارائه شده از سوی مردم همچنان در وب سایت شیپور در انتظار ارسال بسر می برد. احتمال قریب به یقین، هیچ خیریه ای در این کمپین برای رساندن کالاهای مردم به دست مستمندان حضور ندارد و  تنها عایدی این کمپین پرخرج ، افزایش تعداد کاربران شیپور و یا فعالیت مجدد برخی کاربران آن در این کمپین بظاهر مسئولیت اجتماعی باشد. مساله ای که به جایگاه شیپور را در موتورهای جستجوگر ارتقا می بخشد.

متاسفانه خیل هنرمندانی که با دریافت هزینه و یا به صورت رایگان به این کمپین چند میلیاردی پیوستند نیز هیچگاه نپرسیدند که آیا آنچه برایش تبلیغ کردند تحقق یافت یا نه؟ به همین خاطر است که کمپین دست به دست را باید کمپین یک ، دو، سه بی نهایت کاربر نامید تا یک کمپین مسئولیت اجتماعی واقعی.

علیجاه شهربانویی

 

 

محتوای تولید شده افراد مشهور در کمپین دست به دست

 

حمایت بازیگران از کمپین دست به دست

حمایت مجریان از کمپین دست به دست

حمایت خوانندگان از کمپین دست به دست

حمایت ورزشکاران از کمپین دست به دست

دیدگاه های بازدیدکنندگان

شیپور 06 اردیبهشت 1396 - 14:27

لذا با توجه به کلیه موارد مطرح شده و همچنین رضایت موسسات خیریه از این عمل، می توان این کمپین را در جهت رسالت دست گیری افراد نیازمند موفق ارزیابی کرد و امید آن می رود تا با حمایت عمومی از فعالیت های این چنینی، فرهنگ بخشش در کشور عزیزمان ایران، بیش از پیش توسعه یابد.
روابط عمومی شیپور
در صورت نیاز به پرسش و اطلاعات بیشتر باروابط عمومی مجموعه تماس حاصل فرمایید۰۲۱۸۸۶۵۴۴۹۰
بخش ۳ و پایانی

شیپور 06 اردیبهشت 1396 - 14:25

با عنایت به این موضوع در کمپین دست به دست، نهادها و سازمان های خیریه ای همچون کمیته امداد امام خمینی (ره)، طرح هبه شهرداری تهران، آسایشگاه خیریه کهریزک، موسسه رعدالغدیر، خیریه معلولین بچه های آسمان و… حضور یافتند و تاکنون مشغول به جمع آوری کالاهای اهدایی مردم عزیز ایران هستند، تا به دست افراد تحت پوشش خود رسانند.آنچه مسلم است بسیاری از کالاها و موارد اهدایی به لحاظ کارایی مورد نیاز افراد نیازمند نیست و در برخی موارد عدم کیفیت محصول اهدایی نادیده گرفتن شان و منزلت عزیزان نیازمند است.
بخش ۲
ادامه دارد...

شیپور 06 اردیبهشت 1396 - 14:24

به نام خدا
ضمن تشکر از توجه شما نگارنده گرامی به کمپین دست به دست شیپور لازم است مواردی را به اطلاع رسانیم.
کمپین دست به دست شیپور به جهت کمک رسانی به افراد نیازمند طراحی و اجرا گردید. اما همانطور که بارها این موضوع به طرق مختلف به اطلاع عموم رسید سایت شیپور تنها به عنوان بستری جهت ثبت کالا ی خیریه و معرفی آن به سازمان ها و موسسات خیریه در این فرآیند حاضر گردید و به هیج عنوان این شرکت درصدد جمع آوری و حتی شناسایی افراد نیازمند نبوده است (چراکه این تخصص در حوزه فعالیت شیپور نیست)
بخش ۱
ادامه دارد...

حسین یزدانی 06 اردیبهشت 1396 - 10:02

سلام
چرا کسی نمی گه چه اتفاقی افتاد ؟
این همه آگهی ثبت شده به دست کی رسیده
من خودم آگهی ثبت کردم هیچ کس بهم زنگ نزده

بی نام 01 فروردین 1396 - 12:32

سلام و خسته نباشی خدمت عزیزان کمپین دست ب دست ببخشید من تو زمینه موسیقی شروع ب کار کردم واقعا توان مالی ندارم ک یه هدفن یا میکروفن یا کارت صدا بخرم اگ کسی پستمو میخونه کمکی کنه ممنون میشم

سالار آقایی 23 اسفند 1395 - 08:10

ایده جالبی واقعا مبتکرانه بود
آفرین شیپور

خداباماست 22 اسفند 1395 - 23:43

سلام..من بسیار نیازمند وسایلم ومستاجریم..شرایط مالی نامساعدی دارم دم عیدی دلم میخاست چندتیکه وسایل ضروری روداشته باشم کجا باید ثبت نام کنم درخاست کمک کنم از کمپین دست ب دست؟
اجرتون با خدا

بهروزکیهانی 19 اسفند 1395 - 23:59

ایده ی خیلی خوبیه.بایاری مردم

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.