این روزها نمایشگاهی از آثار سه نسل از هنرمندان تجسمی کشور با عنوان «برای نجات کودکان» در گالری پردیس ملت برپا شده است.
این نمایشگاه به نیت حمایت از کودکان مبتلا به بیماری نقص سیستم ایمنی اولیه برگزار شده تا عواید حاصل از آن برای ساخت قرنطینه (مرکز بازپروری) مبتلایان به این بیماری هزینه شود.
به گزارش «ویکی نیکی» و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان «محمد احصایی»،‌ پیشکسوت هنر نقاشی و خط و گرافیک، حضور هنرمندان در نمایشگاه «برای نجات کودک» را اقدامی قابل تحسین خواند و گفت: «کسانی که مشغله هنری دارند از جایگاه بهتری برای استفاده از فطرت انسانی در راستای عاطفه انسانی برخورداند.»
احصایی برگزاری نمایشگاه «برای نجات کودکان» را اقدامی خیر و قابل توجه دانست و در این باره گفت: «این همتی که هنرمندان و هنردوستان برای اجرای کارهای خیریه به کار می‌برند واقعا قابل ستایش است.»
وی حضور هنرمندان عرصه‌های مختلف هنرهای تجسمی، سینما و تلویزیون را در افتتاحیه این نمایشگاه، مثبت خواند و بیان کرد: «حضور هنرمندان در عرصه کارهای خیریه سبب می‌شود که اقشار مختلف جامعه به سمت این مسائل و کمک به افراد آسیب‌پذیر جامعه جذب شوند.
هنرمندان عرصه‌های مختلف به خصوص سینما، تلویزیون و تئاتر، افراد مهمی برای مردم هستند.»
همچنین در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون «محمد احصایی»، «حسین محجوبی»، «کیخسرو خروش»، «ابراهیم حقیقی»، «یدالله کابلی»، «ژازه تباتبایی»، «منوچهر شیبانی»، «محمد هادی فدوی»، «عنایت‌الله نظری نوری»، «سیف‌الله صمدیان»، «اسرافیل شیرچی»، «کامران عدل»، «احمد مرشدلو»، «رضا حسینی»، «احمد آریامنش» و... عرضه شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۴ آذر به گالریپردیس سینمایی ملت واقع در «خیابان ولیعصر تهران، ابتدای بزرگراه نیایش، رو به‌ روی بزرگراه کردستان، طبقه منفی ۲» مراجعه کنند.