مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان گفت: جشنواره خیریه غذا در هفته ملی مهارت در استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش ویکی نیکی رحمن قلاوند در گفتگو با تسنیم با اشاره به اجرای طرح شمیم خدمت که ظهر امروز در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: اکثر افرادی که در نماز جمعه حضور می‌یابند از والدین نوجوانان و جوانان هستند بنابراین طرح شمیم خدمات در این مکان برگزار می‌شود تا با دیدن محصولاتی که عرضه می‌شوند فرزندان  خود را تشویق کنند در کارگاه‌ های آموزش فنی و حرفه‌ای شرکت کنند.

وی افزود: متأسفانه در استان لرستان حدود 80 درصد از دانش  آموزان متوسطه در رشته‌ های غیر فنی و رشته‌ های نظری تدریس می‌کنند و در آینده  به دلیل اینکه در همین  رشته‌های نظری ادامه تحصیل می‌دهند در بازار اشتغال به نسبت رشته‌ های فنی با مشکل بیش‌تری مواجه هستند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان لرستان عنوان کرد: یکم تا ششم مرداد هفته ملی مهارت نام‌گذاری شده که در این هفته خدمات مهارتی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را ارائه می‌دهیم.

وی بیان کرد: رویکرد ما این است که افراد را هر چه بیش‌تر ترغیب و تشویق کنیم تا در دوره‌های فنی و آموزش مهارتی حضور یابند چون بازار کار و اشتغال استان به رشته‌‌های فنی و مهارتی نیاز دارد و اگر جوانان و نوجوانان گرایش به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای پیدا کنند احتمال اینکه نرخ بیکاری در آینده کاهش یابد بیش‌تر است.

قلاوند با بیان اینکه هفته ملی مهارت در همه شهرستان‌ها از هر امکانی برای معرفی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استفاده می‌کنیم تصریح کرد: برگزاری گذر مهارت، نمایشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و جشنواره خیریه غذا با همکاری انجمن خیریه از جمله برنامه‌هایی است که در هفته ملی مهارت در استان لرستان برگزار می‌شود.