سرطان برای همه ترسناک است ولی رویارویی با این بیماری برای کودکان به مراتب ترسناک تر است. کودکان پس از تشخیص بیماری باید با رویه های پزشکی و روش های درمانی چون پرتودرمانی، شیمی درمانی و مصرف داروهای مختلف مواجه می شوند و تمامی این راهکارها در نهایت دنیای لطیف کودکی آن ها را تحت شعاع قرار می دهد و بدیهی است که پذیرفتن همه این تغییرات برای کودکان ترسناک و دشوار است.

بنیاد تومور مغزی کودکان (The Pediatric Brain Tumor Foundation) با همکاری شرکت تبلیغاتی RPA، مجموعه انیمیشنی در 20 قسمت تولید کرده اند، نام این مجموعه “Imaginary Friend Society” به معنی «انجمن دوستان خیالی» می‌باشد و هدف از ساخت آن تسهیل هرچه بیش‌تر دوره درمان بچه‌های دوست داشتنی مبتلا به سرطان است.

این انیمیشن‌های زیبا با الهام گرفتن از تصورات کودکان، ساخته و پرداخته شده‌اند و طیف وسیعی از موضوعات پیچیده مربوط به سرطان را از زبان شخصیت‌های کارتونی و به طریقی که بچه‌ها می‌توانند درک کنند، توضیح می‌دهند.
کودکان با دیدن این انیمیشن‌ها، به درک بهتری از بیماری خود می‌رسند و همین آگاهی آن‌ها از روند بیماری خود سبب می‌شود که کمتر بترسند و بیش‌تر در فرآیند درمان خود همکاری کنند.

این انیمیشن‌ها تا به حال صرفاً به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی در دسترس بودند. اما در حال حاضر به همت تیم ویکی نیکی، توافق‌نامه‌ای با شرکت سازنده این مجموعه به امضا رسیده است و با کسب اجازه از شرکت مربوطه تمامی قسمت‌ها به زبان فارسی ترجمه و دوبله شده و در دسترس فارسی زبانان گرامی قرار خواهند گرفت.

تاکنون توانسته‌ایم با حمایت‌ مجموعه‌هایی که علاقه‌مند به کمک در این زمینه بوده‌اند، 8 قسمت از این مجموعه را دوبله و منتشر کنیم.

اکنون قصد داریم با مشارکت فاندینو قسمت نهم این سریال را ترجمه و دوبله نماییم تا با این اقدام بتوانیم سهمی هرچند اندک در کمرنگ نمودن درد و رنج این فرشته‌های آسمانی داشته باشیم.