مديرکل اوقاف و امور خيريه استان تهران با بيان اينکه ظرفيت اقتصادی وقف می‌تواند بستر بسيار مناسبی جهت ايجاد توليد و اشتغال باشد، از اجرای طرح توليد و اشتغال‌زايی موقوفات با هدف تحقق شعار سال خبر داد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمين غلامرضا محمدزاده، با بيان اينکه ظرفيت اقتصادی وقف می‌تواند بستر مناسبی جهت ايجاد توليد و اشتغال باشد، افزود: يکی از برنامه‌های پيش رو در سال جاری بهره‌وری از موقوفات است؛ لذا برنامه داريم به توجه به تمامی کسانی که در بقاع متبرکه ما مشغول به کار هستند و نيروی‌های سازمانی و ثروتی که در اختيار داريم دو برنامه را انجام دهيم؛ اولين برنامه در اين حوزه توليد است که با توجه به آن همه اين نيرو‌ها و امکانات بايد با برنامه‌ مشخص روند توليدی داشته باشند.

محمدزاده ادامه داد: با توجه به اين موضوع در بخش‌های کشاورزي برنامه‌هايی را پيش‌بينی کرده‌ايم که از جمله‌ آن‌ها راه‌اندازی طرح‌های گلخانه‌ای، کشت پسته و امثال اين‌ها با بهره‌گیری از دانش روز است. همچنين در حوزه ساختمانی و ساختمان‌سازی هم برنامه داريم.

مديرکل اداره اوقاف و امور خيريه استان تهران تصريح کرد: برنامه‌ريز‌ی اين طرح‌ها را در کل استان تهران پيش‌بينی کرده‌ايم که به صورت بلندمدت اجرايی خواهد شد؛ البته اجرای اين‌ برنامه‌ها زمان‌بر است؛ سازمان در ساليان گذشته رصد و کار احصای اين طرح‌ها را انجام داده و با توجه به گروه‌های مشخصی که برای اين کار معين کرده‌ايم، در حال طراحی و نحوه چگونگی اجرای اين طرح‌ها هستيم؛ اميدواريم اين طرح‌ها بتواند هم در بحث توليد و هم بحث اشتغال تقويت ايجاد کند و در نهايت بتوانيم به منويات رهبر معظم انقلاب جامعه عمل بپوشانيم.منبع: سازمان اوقاف و امور خیریه