گروه صنعتی گلرنگ با توجه ویژه به مسئولیت‌هایی که در قبال اعتماد مردم دارد، همواره درصدد است تا مسئولیت‌های اجتماعی، متناسب با اهداف و وظایف خود را به بهترین نحو به انجام برساند.

نمونه‌ اقدامات شرکت‌‌های تابعه گروه بزرگ صنعتی گلرنگ 

  •  حمایت از همایش‌ها و فعالیت‌‌های علمی
  • حمایت از كنگره بین‌المللی دانش اعتیاد

حمایت از همایش‌ها و فعالیت‌‌های علمی

كنگره بین‌ المللی دانش اعتیاد

شرکت داروسازی فاران شیمی‌، حامی ‌اصلی هشتمین كنگره بین‌ المللی دانش اعتیاد بود كه از 19 تا 21 شهریور ماه 1393 در مرکز همایش‌های بین‌ المللی رازی برگزار ‌شد.
از اهداف اصلی برگزاری این کنگره، اشتراک ایده‌ها و کمک به حل چالش‌های پیش روی اعتیاد بود.

حمایت شرکت پدیده شیمی پایدار از همایش‌ مدیریت پسماند دانشگاه صنعتی شریف

شرکت پدیده شیمی پایدار از سومین دوره از سلسله همایش‌های مدیریت پسماند که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سیزدهم و چهاردهم مهرماه 91 در سالن جابر بن حیان دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، حمایت کرد.
در سومین دوره از سلسله همایش‌ های مدیریت پسماند که در دانشگاه صنعتی شریف با حضور جدی و اثرگذار کارشناسان شرکت پدیده شیمی پایدار برگزار شد. شرکت پدیده شیمی پایدار به روال دوره‌ های پیشین باهدف ارتقاء سیستم انبارش و پسماند، حمایت مالی از این همایش را بر عهده گرفت تا بدین وسیله قدمی مؤثر در راستای حفاظت از محیط‌ زیست بردارد.

حمایت پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده

پاکشو از سومین همایش علوم و فناوری مواد فعال سطحی و صنایع شوینده حمایت کرد. در این همایش که 19 و 20 مهرماه 1391 برگزار شد، دو مقاله از شرکت پاکشو ارائه شد. مقاله نخست با عنوان «بررسی عوامل مختلف تثبیت رنگ مو در شامپو های محافظ رنگ» توسط مهندس سخی و خانم مهندس عرب ارائه شد و مقاله دیگر با عنوان «اندازه روغن آزاد در SLES به روش GC» توسط مهندس موحدی و خانم مهندس حیدری ارائه گردید. گفتنی است مقاله مهندس سخی و مهندس عرب به عنوان مقاله برتر انتخاب شد و موفق به دریافت جایزه نقدی گردید.

شرکت پاکشو، حامی روبات سورنا

شرکت پاکشو از شرکت‌‌های تابعه گروه صنعتی گلرنگ به عنوان حامی روبات سورنا، امیدوار است اینگونه حمایت‌ها موجب ایجاد تحول در فناوری تولید روبات‌های انسان نما در كشور گردد.


گفتنی است این شرکت در تاریخ دوازدهم تیر ماه 1389 در دومین جشنواره خلاقیت و نوآوری در عرصه صنعت و معدن، لوح سپاس وزارت صنایع و معادن و انجمن تخصصی مراكز تحقیق و توسعه صنایع و معادن را به عنوان حامی ماندگار روبات ملی سورنا دریافت داشت.

 حمایت از دانشگاه، دانشجویان و نخبگان

گروه صنعتی گلرنگ با توجه به اهمیت فضای دانشگاهی در پیشبرد رفاه و توسعه تاكنون اقدامات زیادی در زمینه تعامل با دانشگاه انجام داده است. از جمله این اقدامات می توان به حمایت از دانشجویان و نخبگان اشاره كرد كه در این گروه با جدیت پیگیری می‌شود. به عنوان نمونه می توان به همكاری با دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی شریف اشاره نمود. از جمله ساختمان تكمیلی دانشكده شیمی دانشگاه صنعتی شریف ظهر یكشنبه بیست‌ویكم خردادماه سال 85، طی مراسمی با حضور استاد حاج محمدكریم فضلی ریاست محترم هیأت مدیره گروه صنعتی گلرنگ، دكتر سعید سهراب‌پور ریاست محترم دانشگاه صنعتی شریف و دکتر مهدی فضلی مدیرعامل محترم گروه صنعتی گلرنگ و با حمایت مالی گروه به بهره‌برداری رسید.

حمایت پدیده شیمی پایدار و پاکشو از گردهمایی مهندس شیمی و پلیمر دانشگاه تهران

شركت پدیده شیمی پایدار و شركت پاكشو از سومین گردهمایی سالیانه مهندسی شیمی و پلیمر دانشگاه تهران حمایت كردند. پاكشو حامی مالی این مراسم بود و شركت پدیده شیمی پایدار با ارسال محصولات خود از این گردهمایی حمایت كرد.
در این گردهمایی كه شانزدهم اسفندماه 1388 در دانشگاه تهران برگزار شد، مهندس فاضلیان، معاون محترم توسعه صنعتی گروه صنعتی گلرنگ در معرفی شركت پدیده شیمی نیلی اظهار داشت: «امروز پدیده شیمی نیلی تولیدكننده انواع مواد اولیه است كه درصنایع آرایشی، بهداشتی و پتروشیمی مورد استفاده است و این تولیدات به چندین كشور نیز صادر می گردد. چند محصول از محصولات پدیده اختصاصی است و نه تنها در ایران بلكه در تمام منطقه، فقط در ایران تولید می شود.»
وی سپس به معرفی شركت‌ های پدیده شیمی پایدار و تیان گاز استیل پرداخت و درباره توسعه روزافزون گروه صنعتی گلرنگ افزود: «امروز گروه صنعتی گلرنگ حدوداً 4000 نفر پرسنل دارد كه همراه خانواده‌ هایشان مستقیماً سر سفره آن نشسته‌ اند. دلیل این پیشرفت آن است كه استاد حاج محمدكریم فضلی بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ و پسر ایشان دكتر مهدی فضلی مدیرعامل محترم گروه صنعتی گلرنگ عاشق این مملكت هستند و تمام كارگران، كارشناسان و كاركنان را از اعضایی خانواده خود می‌دانند. فضای كه در گروه صنعتی گلرنگ مهیاست، باعث شده بهترین جوانان و سرمایه‌ های این مرز و بوم جذب این گروه صنعتی بشوند و بنای این گروه چنان پایه‌ ریزی شده كه پرسنل با عشق و علاقه مشغول به كارند و با كارشان زندگی  می كنند.»
مدیرعامل محترم شركت تولیدی پدیده شیمی پایدار با بیان نقاط عطف زندگی بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ ادامه داد: «من بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ را یك سرمایه ملی می دانم كه توجه به دیدگاه‌ ها و روش او قطعاً می تواند راهنمای خوبی برای شما جوانان باشد.» 

تأسیس دانشگاه

مرکز آموزش علمی ـ کاربردی گروه صنعتی گلرنگ از سال 1386 با هدف آموزش پرسنل و تأمین نیروی انسانی ماهر گروه صنعتی گلرنگ تأسیس گردید و با پذیرش دانشجو در سه رشته مهارتی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون به یازده رشته در سطوح کاردانی و کارشناسی رسیده است.

حمایت از محیط زیست 

شركت پاکشو و حمایت از محیط زیست

شركت پاكشو و به تبع آن مجتمع تولیدی و شیمیایی پاکشو بر اساس معیارها و استانداردهای زیست محیطی و تبعیت از ضوابط انتخاب صنایع سبز مسیر خود را در حمایت از محیط زیست مشخص ساخته است.

نصب سیستم پایش آنلاین

مجتمع‌1 پاکشو در سال 1393 اقدامات زیست محیطی خود را با نصب سیستم پایش آنلاین (Online monitoring) بر روی استک بگ فیلتر پلنت تولید پودر شوینده گسترش داد.
این اقدام مورد توجه اداره محیط زیست استان قزوین قرار گرفت و مدیر کل محیط زیست استان قزوین ضمن بازدید از این مجتمع از پاکشو تشكر كرد.

تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست

این شرکت با تهیه و اجرای سیستم مدیریت محیط زیست (EMS) برای کلیه واحدهای خود بندهای زیر را به اجرا در می‌آورد.

نصب و راه اندازی سیستم پایش و کنترل آلودگی

ـ کلیه تجهیزات واحد سولفورکس که در سال 1387 به بهره برداری رسیده است ساخت شرکت بالسترای ایتالیا بوده و مجهز به ستون اسکرابر (جهت خنثی سازی گاز SO2) و فیلتر مخصوص گاز SO3 به نام استاتیک فیلتر می‌باشد.
 ـ در تکنولوژی جدید پلنت‌های مداوم سولفوناسیون (موجود در پلنت 2 تن) الکتر و استاتیک فیلتر حذف شده و جهت جایگزینی از فیلترهایی با ساختمان خاص به نام Brink Filter که سطح آن با LAB آغشته می‌گردد برای حذف گاز SO3 استفاده می‌شود و ضایعات تولید شده در جریان فرایند تولید محصول وارد می‌گردد.
 ـ در پلنت تولید پودر سیستم فیلتراسیون بگ فیلتر با 13 انشعاب و راندمان 599 درصد در طبقات تولید پودر نصب شده و هزینه هر بار تعویض بگ یا کیسه‌ ها 20 میلیون تومان است.
ـ در سال 1389 خروجی دودکش واحد سولفورکس و بگ فیلتر در پلنت پودر مجهز به پلاک (محل اندازه گیری گازهای خروجی و فاین) شده و شرایط برای ارائه اسناد خود اظهاری که هر 4 ماه به میط زیست اراده می‌شود و نیز پایش‌های اداره کل حفاظت محیط زیست مهیا گردید.
ـ در خرداد 1389 اولین مرحله پایش آلاینده‌‌های زیست محیطی در مجتمع پاکشو انجام شد و آلاینده‌‌ها مورد اندازه گیری قرار گرفت و خوشبختانه در هیچ مورد میزان آلاینده‌‌های زیست محیطی خارج از حدود استاندارد گزارش نشد.

راه اندازی سیستم بازیافت مواد و پساب خروجی واحدهای تولیدی

ـ در مجتمع پاکشو کلیه ضایعات پودری پلنت پودر مجدداً در فرایند قابل استفاده بوده و حجم ضایعات خروجی بسیار اندک می‌باشد.
 ـ دستگاه پرس ضایعات کارتن جهت ساماندهی به ضایعات کارتن و جعبه و کاهش حجم آنها به دست کارگران توانمند این مجتمع ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ـ پساب خروجی واحد مایعات از طریق مسیری به واحد پودر راه یافته و در این واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 ـ پساب خروجی واحد تولید پودر از طریق سیستم سیرکوله بارها در همین واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 سازگار کردن تولیدات با محیط زیست
ـ مجتمع پاکشو همگام با سایر صنایع شوینده دنیا در جهت حمایت و حفاظت محیط زیست به رقابت پرداخته و اهتمام به جایگزینی مواد کم خطرتر مانند استفاده از الكل چرب‌ های خطی اتوكسیله به جای نونیل فنل اتوكسیله، کاهش مصرف فسفات‌ها، استفاده از آلكیل بنزن‌های خطی، استفاده از مواد مؤثره بیولوژیكی (آنزیم‌ها) و کاهش مصرف پرکننده‌‌ها نموده است.  

ایجاد فضای سبز و حمایت از تنوع زیستی

به اهتمام امور محترم اداری و پشتیبانی فقط در سال 1389 در مجتمع پاکشو 120 اصله نهال کاشته شده و علاوه بر آن تعداد زیادی نیز گل و گیاه به فضای سبز مجتمع افزوده شده است.

کاستن از مصرف انرژی یا افزایش بازده مصرف انرژی

کمیته بهینه سازی مصرف انرژی با رهبری مدیر محترم فنی مجتمع و نظارت مدیریت محترم و معاونت محترم مجتمع در سال 1389 اقدام به ارائه 26 طرح بهینه‌ سازی نمود که 11 مورد آن اجرا گردید و 11 مورد آن در دست اجراست.

حمایت از ورزش

 
حمایت از تیم ملی والیبال در مسابقات آسیایی

در هفدهمین دوره بازی‌ های آسیایی در سال 2014، گروه صنعتی پاکشو و برند گلرنگ اعضای خانواده ملی‌ پوشان والیبال ایران را به قصد روحیه بخشیدن به بازیکنان، به شهر اینچئون در كره جنوبی فرستاد.
در این بازی‌ها تیم ملی والیبال ایران برای اولین بار به قهرمانی رسید و اعضای این تیم، پیروزی را همراه با همسران و کودکانشان جشن گرفتند. این حمایت، به دلیل قهرمانی تیم والیبال بازخورد گسترده‌ای در رسانه‌های گروهی داشت.

گلرنگ حامی رسمی تیم ملی فوتبال ایران

برند گلرنگ در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) رسماً از تیم ملی فوتبال ایران حمایت كرد.
این حمایت، در رسانه‌ها و برنامه‌های مختلف تلویزیونی مطرح گردید و اذعان شد كه این حمایت، نشان‌دهنده توجه ویژه مجموعه گلرنگ به مسئولیت‌های اجتماعی است.

اویلا حامی تیم ملی فوتبال ایران

برند اویلا در بیستمین دوره جام جهانی فوتبال (جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴) از تیم ملی فوتبال ایران حمایت كرد. این برند در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران در ورزشگاه دوازده هزار نفری آزادی به عنوان اسپانسر تیم ملی در اطراف زمین، در چشم‌انداز طرفداران مشتاق تیم ملی قرار گرفت.

 حمایت از فرهنگ و هنر

  افتتاح پردیس سینمایی کورش

بزرگ‌ترین پردیس سینمایی كشور به نام پردیس سینمایی کورش با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ بیست و هفتم مرداد ماه 1393 همزمان با رونمایی فیلم سینمایی «شهر موش‌ها 2» ساخته‌ی مرضیه برومند افتتاح شد.
این پردیس جزئی از مجتمع تجاری، فرهنگی و تفریحی كورش است كه دارای 14 سالن سینماست و 2800 صندلی به ظرفیت سینماهای كشور اضافه كرده است.
به كارگیری مدرن‌ترین تجهیزات صوتی و تصویری دیجیتال و آنالوگ و پیشرفته‌ترین فناوری‌های نورپردازی تئاتر، از ویژگی‌ ها‌ی منحصر به‌ فرد این پردیس سینمایی است.

حمایت از انتشار كتاب «كارآفرین اجتماعی»

كتاب «كارآفرین اجتماعی» كه از سوی خانه كارآفرینان ایران تدوین شده است، با سرمایه‌گذاری گروه صنعتی گلرنگ و با مقدمه دكتر «فضلی» مدیر عامل گروه صنعتی گلرنگ، مهر ماه سال 1393 روانه بازار شد.
 این كتاب نوشته محمود احمدپور داریانی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و زهرا بهروزآذر است و از سوی نشر راه‌دان به بازار عرضه شده است.

فعالیت های خیرخواهانه و مستمر پاکشو

اهدای هدیه و كمک مالی به مراكز خیریه از جمله فعالیت‌هایی است كه به طور مستمر در گروه صنعتی از همكاران شركت پاكشو از خانه سالمندان كهریزک و اهدای هدیه به این مركز در روز پنج‌شنبه سوم اسفندماه 1385 نمونه‌‌ای دیگر از فعالیت‌های اجتماعی همكاران ما در گروه صنعتی گلرنگ است.
شركت پاكشو درسال 1385 حدود 533 میلیون ریال بابت كمک‌های بلاعوض مردمی، امور خیریه، كمک به دارالایتام، برنامه جهانی غذا، خرید كامپیوتر برای اشخاص نیازمند و كمک به امور مسكن و مبالغی برای كمک به زلزله‌ زدگان به متخصیص داده است.

این شركت علاوه بر اینها مفتخر به ساخت مدرسه، ساخت بیمارستان و ساخت حمام در نقاط محروم نیز هست. تأمین شوینده‌ ها به طور رایگان برای سرای سالمندان و آموزش و پرورش؛ ایجاد صندوق قرض الحسنه؛ ایجاد زمین و امكانات ورزشی در شهرهای مختلف كشور؛ همكاری در ساخت حوزه علمیه ملایر؛ و ساخت چند دستگاه آپارتمان برای افراد واجد شرایط از دیگر اقدامات نیکوکارانه شركت پاكشوست.

کمک‌رسانی گروه صنعتی گلرنگ به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

همکاران کلیه شرکت‌ های تابعه گروه صنعتی گلرنگ با اهداء یک تا 30 روز از حقوق خود به مبلغ 50 میلیون تومان به یاری هم‌وطنان زلزله‌زده شتافتند. همچنین علاوه بر این کمک‌ ها گروه صنعتی گلرنگ نیز با تخصیص کالاهای اساسی مورد نیاز به ارزش بالغ بر 250 میلیون تومان، هم‌وطنان زلزله‌زده را یاری رساند.

توزیع پوشک پامتی در میان زلزله‌زدگان


از جمله محصولات مورد نیاز هموطنانمان در مناطق زلزله‌زده محصولات بهداشتی بود، بر همین مبنا مطابق رایزنی‌های صورت گرفته میان شرکت گلرنگ‌ پخش و شرکت ماریناسان توافق گردید تا پوشک بچه پامتی و نوار بهداشتی نانسی از محصولات شرکت گلرنگ‌ پخش در مناطق زلزله‌ زده، میان آوارگان توزیع شود.
اشتیاق همکاران ما در شرکت گلرنگ‌ پخش تبریز جهت مشارکت در امر توزیع این هدایا باعث دلگرمی بود و همکارانمان با حضور در مناطق زلزله‌‌زده از نزدیک ضمن دلجویی از بازماندگان اینحاثه محصولات فوق را توزیع نمودند.
انجام این اقدام علاوه بر انسان دوستی، حس همدلی را در بین همکاران افزایش داد و کلیه همکارانمان از اینکه توانسته بودند از نزدیک در امر کمک رسانی مشارکت کنند، بسیار خرسند بودند.

پرسنل گروه صنعتی گلرنگ به یاری قحطی ‌زدگان سومالی شتافتند

جمعی از پرسنل گروه صنعتی گلرنگ، به پیشنهاد دکتر فضلی مدیر عامل محترم گروه، در راستای همدردی و کمک به تأمین نیازهای قحطی‌زدگان سومالی، با اهداء یک روز حقوق خود، به یاری مسلمانان قحطی‌زده و نیازمند این منطقه شتافتند.

حمایت برند اویلا از اولین جشنواره غذای موسسه خیریه پیام امید

شرکت کشت و صنعت «گلبرگ بهاران» با برند «اویلا»، از اولین جشنواره غذای مؤسسه خیریه پیام امید حمایت کرد.

موسسه خیریه پیام امید با همکاری شرکت توسعه روابط بین الملل در تاریخ 18 و 19 خرداد ماه 1391، برنامه‌‌ای تحت عنوان «جشنواره غذا» در فرهنگسرای قدس برگزار نمود.
از این جشنواره شرکت‌‌های بزرگ و مطرحی حمایت کرده و موسسات مختلف انواع غذاهای ایرانی و فرنگی را به فروش رساندند که درآمد حاصل از این امر صرف امور خیریه در موسسه پیام امید شد.

 همكاری با یونیسف

یكی از معتبرترین و مهم‌ ترین مراكز جهانی كمک رسانی به مناطق محروم، سازمان یونیسف است.

یونیسف (صندوق حمایت از كودكان سازمان ملل متحد) یكی از ده برند پاک جهان و از شناخته شده‌ ترین برندهای جهان است.عمده فعالیت‌های یونیسف در ایران مشاركت در بازسازی شهر بم، فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری از بیماری ایدز و انجام طرح واكسیناسیون با همكاری دولت جمهوری اسلامی ایران بوده است.

در سال 86 گروه صنعتی گلرنگ در تعاملی خجسته با سازمان یونیسف همكاری خود را به نمایندگی شركت پاكشو با این سازمان جهانی آغاز نمود. بدین منظور شركت تولیدی ـ شیمیایی پاكشو و یونیسف ایران، عصر روز پنج شنبه بیست‌ و چهارم اردیبهشت ماه 1386 یك تفاهم نامه همکاری را به نفع کودکان ایران در هتل استقلال به امضا رساندند.
طبق این تفاهم‌نامه كه توسط مدیر عامل محترم گروه صنعتی گلرنگ دکتر مهدی فضلی، مدیر عامل محترم شرکت پاكشو مهندس مسعود سزاوار ذاكریان از یک سو و كریستین سالازار رئیس یونیسف در ایران از سوی دیگر به امضا رسید، قرار بر آن شد كه گلرنگ به عنوان حامی یونیسف مبلغ مشخصی را در اختیار یونیسف قرار دهد.
با امضای این تفاهم نامه رسماً این همکاری با پیام «با کودکانمان مهربان باشیم» آغاز شد.