مستند «آوانتاژ» به کارگردانی محمد کارت یکی از مستندهای حاضر در سی‌ و پنجمین جشنواره فیلم فجر و همین‌ طور سینما حقیقت بود که مورد توجه منتقدان و مخاطبان نیز قرار گرفت. با توجه به این‌که موضوع این مستند به ترک مواد مخدر و بازگشت دوباره به زندگی کسانی است که در این مسیر قرار گرفته‌اند؛ کارگردان این مستند تصمیم گرفته همزمان با اکران در گروه «هنر و تجربه» این مستند را به صورت سینما سیار هر هفته در یک پاتوق‌ های کارتن‌ خواب‌ها در تهران به نمایش درآورد تا فیلم به دست مخاطبان اصلی‌اش برسد.

محمد کارت، کارگردان مستند «آوانتاژ» قرار است با همکاری موسسه طلوع بی‌نشان‌ها با فراهم کردن یک سینمای سیار، هر هفته در یک پاتوق کارتن خوابی این فیلم را به نمایش درآورد. قرار است این فیلم به صورت سینما سیار در پاتوق‌ های کارتن خوابی تهران به نمایش گذاشته شود.از جمله مناطقی که اعلام شده «آوانتاژ» در آن‌ها به نمایش در خواهد آمد شوش، دروازه غار، خلازیر، قمیر و دره فرحزاد از خواهند بود. از نظر سازندگان با فراهم کردن فرصت دیدن این مستند برای معتادان، شاید کارتن خواب‌ها انگیزه بازگشت به زندگی را پیدا کنند.

«آوانتاژ» هم اکنون در گروه سینمای «هنر و تجربه» به نمایش در آمده است. اکران این مستند در جشنواره فیلم فجر نیز با حضور کارتن‌ خواب‌ هایی که به زندگی بازگشته‌اند همراه بود و روز متفاوتی را در این جشنواره رقم زد.

 

منبع:ای سینما