نمایشگاه بین المللی محیط زیست، انرژی های تجدیدپذیر، بهره‌وری و صرفه جویی انرژی به عنوان مهمترین رویداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه که سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنایع مرتبط با انرژی‌های نو و صرفه جویی انرژی برپا می‌گردد فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت و سوی رشد این صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را هدایت نمایند. 

با توجه به اهمیت مدیریت انرژی و نیز واقعی سازی قیمت‌ها در حوزه انرژی عملا مسائل مرتبط با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و نیز افزایش بهره‌وری و صرفه جویی انرژی از مهمترین مسائل روز حوزه انرژی می‌باشد. اقبال گسترده شرکت‌های فعال در این حوزه و حمایت همه جانبه دولت در خصوص حرکت به سمت بهره وری و صرفه جویی انرژی و نیز جایگزینی انرژی‌های نو و تجدید پذیر به جای سوخت‌های فسیلی از جمله ویژگی‌هایی است که اهمیت این رویداد را بیش از پیش نمایان می‌سازد.

لذا به اطلاع کلیه علاقمندان و فعالان در این صنعت مهم و کلیدی می رساند دهمین دوره این نمایشگاه بین المللی در تاریخ ۲ الی ۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد.