مراسم افتتاحیه چهارمین نمایشگاه نقاشی کودکان مبتلا به سرطان به همت «جمعیت خیریه قلب‌های سبز» در محل سالن «اقبال آذر» مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز برگزار شد.
در ابتدای این مراسم مهندس «رضا رحیمی» مدیرعامل و رئیس هیات مدیره جمعیت خیریه قلب‌های سبز ضمن خیر مقدم به حاضرین و خیّرین شرکت کننده در این مراسم گزارشی از فعالیت‌های جمعیت خیریه «قلب‌های سبز» و روند اجرایی کمک‌رسانی به کودکان مبتلا به سرطان را ارائه نمود.
بنابر اعلام مهندس رحیمی، این جمعیت به عنوان یاور محک مسئولیت پرداخت هزینه‌های درمانی کودکان مبتلا به سرطان مستقر در بیمارستان کودکان تبریز را بر عهده دارد که در این راستا در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱۱ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال توسط محک به درمان این کودکان اختصاص داده شد.
همچنین جمعیت در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۵۰۰میلیون ریال جهت تجهیز ملزومات بیمارستانی هزینه نموده است. وی با توجه به ارتباط بسیار نزدیک و موثر بین جمعیت و مدیریت بیمارستان کودکان تبریز تعامل بین این دو مجموعه را در راستای فرهنگ سازی و کاهش تالمات بیماران مثمر ثمر دانست.

پیشنهاد مطالعه : مقاله «همکاری با سایر خیریه ها؛ یک موقعیت بُرد-بُرد!»

مهندس رحیمی در ادامه از همه خیّرین و متمولان شهر تبریز جهت کمک به هزینه‌های درمانی کودکان آنمی و ضعف سیستم ایمنی تحت پوشش این جمعیت نیز دعوت کرد تا این جمعیت را همانند گذشته یاری نمایند.
در ادامه دکتر شیوا رئیس بیمارستان کودکان تبریز ضمن تشکر از همکاری‌های جمعیت خیریه قلب‌های سبز با مجموعه بیمارستان کودکان حضور متمادی و پررنگ مددکاران جمعیت در بیمارستان را نقطه قوتی برای تسکین بیماران و همراهان آنان دانست.
به گفته دکتر شیوا بعد از افتتاح ساختمان جدید بخش خون بیمارستان و تجهیز آن به امکانات به روز اکنون به درجه ای از رضایت رسیده ایم که دغدغه ای در خصوص تامین هزینه های درمانی کودکان نداریم و اکنون در راستای فرهنگ سازی و ارتقاء مولفه های معنوی و همیاری مددکاری برای بیماران قدم بر می‌داریم.
در ادامه از هویت گرافیکی جدید جمعیت خیریه قلب‌های سبز رونمایی شد و تمبر یادبود این رونمایی ممهور به مهر جدید جمعیت گردید. همچنین با حضور مجری توانمند استانی ”بایرام عمی” تعدادی از تابلوهای نقاشی کودکان مبتلا به سرطان به فروش رسید .

چهارمین نمایشگاه نقاشی کودکان مبتلا به سرطان:

مجری : جمعیت خیریه قلب‌های سبز
زمان :  ۱۷ لغایت ۲۴ شهریور 1396 از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۸ شب

مکان : تبریز - مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن 

منبع : خبرگزاری بسیج