به گزارش «ویکی نیکی» و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما در مرکز خراسان رضوی، قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: «تجربه 40 ساله نشان داده‌ است که در طول این مدت اقدامات انجام شده برای کاهش فقر، نتیجه مناسبی به بار نداشته است.»
منصور برقعی امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: «در راستای تحولاتی که رقم می‌خورد استان خراسان رضوی یک نقطه محوری به مرکزیت آستان قدس رضوی است، وجود آستان قدس و امام رضا (ع) باعث شده ظرفیت‌های بهتری برای کمیته امداد خراسان رضوی ایجاد شود. قطب بزرگ امداد در خراسان رضوی است و حتی امداد این استان باید بخشی از امدادهای استان‌های دیگر را هم تحت پوشش قرار دهد.»

منصور برقعی، قائم مقام کمیته امداد

وی خاطر نشان کرد: «استان خراسان رضوی بایستی ادبیات فقر زدایی را در حوزه تبلیغاتی و فرهنگی تقویت کند. از فعالیت‌هایی که بایستی مورد توجه بیشتر استان خراسان‌ رضوی قرار گیرد پیش قدم بودن در راستای سوق دادن خیریه‌ها به جایگاه واقعی خود است و این که بتوانند به خوبی حمایت کننده و سازمان دهنده کمک‌های مردمی باشند نه این که جایگزین و رقیب آن‌ها قرار گیرد.»
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) توضیح داد: «مسئولان کمیته امداد نباید به ظرفیت‌های مردم که منجر به حل بسیاری از مشکلات می‌شود بی‌توجه باشند. حضور نیکوکاران بزرگترین فرصتی است که کمیته امداد می‌تواند با بهره گیری از آن به فقر زدایی بپردازد.»
وی افزود: «مسعودیان‌راد از جمله مسئولانی است که اندیشه دینی و نگاه قرآن محوری به مشکلات دارد و این فرصتی است که مباحث قرآنی در حوزه کار اجتماعی جلوه‌گر باشد. در این راستا مسئولان بایستی ماموریت اجرایی خود را به درستی پیش برند. همچنین مدیرکل جدید می‌تواند از زحمات پیشینیان به بهترین شکل استفاده کند و کمیته امداد را ارتقا بخشد.»