گروهی با نام #مردمانیم از سال 1393 برای جمع سپاری امور خیریه توسط جمعی از مدیران شرکت‌های IT در وایبر راه‌اندازی شد. از سال 1394 گروه فوق به تلگرام مهاجرت کرده و اخیرا به صورت خلاقانه و جذابی به فناوری ربات مجهز شده است.  

این گروه با «هدف ایرانی متحد و بدون نیازمند» با رویکرد جذب کمک‌های مردمی بدون اینکه در این راستا چشم به کمک‌های ارگان‌ها یا سازمان‌ها داشته باشد از علاقمندان به امور خیریه دعوت می‌کند که برای رفع معضل نیازمندان جامعه دست به دست هم داده، داشته‌هایشان را با هموطنان نیازمند تقسیم کنند. 


برای شروع، کلیک کنید و  به کانال join شوید:

سپس با استفاده از ربات این کانال به نشانی mardomanim_bot@ می‌توانید در پروژه های خیر خواهانه‌ای که اعلام می‌شود، مشارکت نمائید.

 

نحوه کار به شرح زیر است:

هر کاربر در #مردمانیم دارای یک حساب مجازی است که با استفاده از گزینه «افزایش موجودی» به درگاه بانکی منتقل شده و پس از پرداخت و انتخاب گزینه «تکمیل پرداخت»، موجودی حساب خود را افزایش می دهد. پس از آن با استفاده از گزینه «می‌خوام کمک کنم» میتواند در «پروژه‌های جاری» خیریه مشارکت کرده و به هر میزان که خواست، سهم‌های 25,000 تومانی از موجودی خود به پروژه های مورد علاقه‌اش تخصیص دهد.

 

پس از تکمیل بودجه مورد نیاز، پروژه به انجام رسیده و گزارش انجام کار نیز در کانال و ربات به اطلاع همراهان خواهد رسید.

 

چنانچه در استفاده از ربات مشکل یا سوالی داشتید، گزینه «سوال دارم» را انتخاب نمایید.

هدف در این حرکت مردمی، انجام امور انسان دوستانه و خدا پسندانه، بدون بروکراسی و با شفافیت کامل است. پروژه‌ها توسط رابطین معتمد معرفی و تحقیق شده و پس از اطمینان از اضطرار و صحت و سقم، از طریق کانال در معرض مشارکت همراهان و خیرین محترم قرار می‌گیرد.