نمایشگاه نقاشی «کتایون گیتی» از روز جمعه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۷ در نگارخانه موسسه خیریه بهنام دهش‌پور گشایش می‌یابد. «رویا» نام نمایشگاه این هنرمند است که مجموعه ای از آثار نقاشی با تلفیقی از نگارگری ایرانی و نقاشی اروپایی است.

کتایون گیتی در مجموعه رویا با ترکیب پرتره و خطوط اسلیمی و ختایی و پرنده سعی در به تصویر کشیدن حالات و رویاهای عرفانی انسان دارد. او با استفاده از نقوش اسلیمی به دلیل پیچیدگی و در هم تنیدگی، حکایتی پر رمز و راز و مافوق مادی را پدید آورده و در به تصویر کشیدن رویاهای یک انسان از این عنصر نمادین در نگارگری ایرانی بهره برده است. به گفته این هنرمند، نقوش اسلیمی و ختایی و پرنده، نمادی از عشق الهی می باشد. 

این نقوش روح نواز و حرکت سیال نه فقط به لحاظ ظاهری زیباست بلکه عروج روحانی انسان را به سوی کمال به تصویر می کشد. وجود حیوانات درنده خو در کنار فرشته بر روی اسلیمی ها را می توان به کلنجار هر لحظه غرایز انسانی و حالات عرفانی تعبیر کرد که همچون کناف در هم پیچیده ای می مانند.

«کتایون گیتی» یک هنرمند ناشنوا است که در خانواده‌ای ناشنوا بزرگ شده است و زبان اشاره‌ی ایرانی زبان مادری اوست. والدین و برادر او نیز ناشنوا هستند. او از مدرسه ناشنوایان دپیلم گرفت. سپس کاردانی گرافیک را تمام کرد. بعد از آن در رشته نقاشی در دانشگاه سوره مدرک کارشناسی و سپس کارشناسی ارشد خود را گرفت. در حال حاضر در سازمان میراث فرهنگی در بخش هنرهای سنتی مشغول به کار است. «کتایون گیتی» از دوران کودکی علاقه به نقاشی داشت و پدر و مادرش هم هر دو به کارهای هنری می‌پرداختند. او تاکنون چندین بار در نمایشگاه‌ها با آثار مختلف خود شرکت کرده است. آرزویش همیشه این بوده است که فرهنگ ناشنوا را در آثار خود منعکس کند. 

لازم به ذکر است بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف تامین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد.


نمایشگاه نقاشی «رویا»


گشایش: جمعه ۲۶ بهمن ماه ساعت ۱۶-۲۰

بازدید از نمایشگاه: ۲۷ بهمن ماه تا ۱ اسفند ماه، ساعت ۱۱-۱۹

 

آدرس نگارخانه بهنام دهش‌پور: خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳.

شماره تماس : ۷۵۴۰۹ داخلی ۲۱۱منبع: سایت خیریه بهنام دهش‌پور