تمیزی فرش خانه یکی از مواردی است که همه خانم های با سلیقه ای به آن توجه دارند. هر گونه کثیفی روی فرش خانه از جذابیت و زیبایی خانه تان کم می‌کند. از ریختن مواد خوراکی گرفته  تا نشستن گرد و غبار روی فرش، زیبایی و تمیزی فرش خانه شما را کم‌تر می‌کند وبا مرور زمان باعث فرسودگی آن می‌شود. برای شستشوی فرش های خود می‌توانید از شرکت‌ قالیشویی کمک بگیرید. 

با انتخاب شرکت قالیشویی معتبر در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. برای آنکه بتوانید قالیشویی معتبری را انتخاب کنید که هزینه قالیشویی نیز برای شما به صرفه باشد، لازم است ابتدا بدانید قیمت قالیشویی چطور محاسبه می‌شود. 

عوامل تاثیرگذار بر تعرفه قالیشویی

در هر سال اتحادیه قالیشویی به منظور نظم‌بخشی و یکسان‌سازی قیمت‌ها با قیمت‌گذاری خدمات قالیشویی، قیمت‌های پایه را منتشر می‌کند. اما چه عواملی در قیمت‌گذاری خدمات قالیشویی تاثیرگذار هستند؟

1.اندازه و متراژ فرش

یکی از عواملی که روی قیمت خدمات قالیشویی تاثیر گذار است، متراژ فرشی است که نیاز به شستشو دارد. به این معنی که قیمت شستشوی فرش 12 متری با قیمت شستشوی فرش 6 متری متفاوت می شود. هر چه اندازه فرش بیشتر باشد، قیمت شستشوی آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

2.جنس فرش

جنس فرش‌ و شیوه شستشوی هر کدام از آن‌ها متفاوت است. هر چه تراکم یک فرش بیشتر شود، هزینه شستشوی آن بالاتر می‎رود. به طور مثال هزینه فرش دستبافت بیشتر از فرش ماشینی است زیرا برای شستشوی فرش دستبافت، دقت و تخصص بیشتری نیاز است. همچنین، برای شستشوی فرش‌های ابریشم و دستبافت باید از مواد شوینده خاصی استفاده کرد که به بافت آن آسیبی وارد نکند.

3.نحوه شستشوی فرش در قالیشویی

یکی دیگر از مواردی که در هنگام قیمت‌دهی خدمات قالیشویی به آن توجه می‌شود، نحوه شستشوی فرش در قالیشویی است. به طور کلی سه شیوه شستشوی فرش در قالیشویی‌های معتبر وجود دارد:

1. به صورت دستی 

2. نیمه اتوماتیک

3.  تمام اتوماتیک

قالیشویی‌هایی که از روش اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک استفاده می‌کنند، شستشوی  فرش را در مدت زمان کمتری انجام می‌دهند و هزنیه کم‌تری نیز را دریافت می‌کنند. اما شرکت‌های قالیشویی که از شیوه سنتی برای شستشوی فرش استفاده می‌کنند، زمان بیشتری برای شستشوی فرش نیاز دارند و هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

اگر به دنبال بهترین قالیشویی و مبل شویی آنلاین می‌گردید، حتما سری به سایت پین ورک به آدرس pinwork.ir بزنید. با ثبت سفارش در این سایت، ‌متخصصین در تهران قیمت قالیشویی را حدودی و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند تا در صورت تمایل با ایشان تماس بگیرید. 

همچنین قیمت خدمات قالیشویی پین ورک را می‌توانید به صورت کاملا! شفاف و به تفکیک خدمات بر روی سایت این شرکت و در بخش خدمات قالیشویی مشاهده کنید. 

4.نوع ماده شوینده 

همچنان که نحوه شستشو بر قیمت قالیشویی تاثیر دارد، نوع ماده شوینده‌ای که برای شستشوی فرش استفاده می‌شود نیز روی تعرفه قالیشویی تاثیرگذار است. شرکت‌های قالیشویی معتبر از موادی شوینده با کیفیت و مرغوب استفاده می‌کنند تا لکه و آلودگی‌های فرش را به راحتی از بین ببرد و آسیبی به بافت آن نیز وارد نکند. 

5.محل شستشو

گاهی مشتری تمایل دارد که فرش او در خانه شسته شود. در این مورد نیروهای متخصص  شرکت قالیشویی به محل مورد نظر رفته و فرش را با دستگاه های مخصوص شسته و خشک می‌کنند. محاسبه قیمت این شیوه از قالیشویی که به "قالیشویی سیار" معروف است، متفاوت می‌باشد.

6.نوع لکه روی فرش

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت قالیشویی، نوع لکه‌ای است که روی فرش قرار دارد. برای پاک کردن بعضی از لکه‌ها نیاز به وقت بیشتر و استفاده از مواد شوینده مخصوص است. این موضوع قیمت شستشوی فرش را افزایش می‌دهد.

اگر می‌خواهید شستشوی فرش شما توسط متخصصین با تجربه انجام شود، می توانید اپلیکیشن پین ورک را روی گوشی خود نصب کنید و با انتخاب خدمات قالیشویی مورد نظر خود قیمت این خدمات را نیز دریافت کنید. برخی از خدمات قالیشویی پین ورک عبارتند از:

  1. شستشوی فرش ماشینی

  2. اعلاء شویی فرش ماشینی

  3. شستشوی فرش دستبافت

  4. اعلاء شویی فرش دستبافت

  5. خشکشویی فرش ماشینی در محل

  6. خشکشویی فرش دستبافت در محل

  7. شستشوی موکت

  8. تعمیرات و رفوگری قالی

نحوه قیمت دهی خدمات قالیشویی در Pinwork

قیمت قالیشویی در پین ورک بر حسب متراژ فرش، دستبافت یا ماشینی بودن فرش و روش‌های لکه گیری خاص محاسبه شده و قیمت توافقی قبل از شستشو و ثبت نهایی سفارش توسط کارشناس به مشتری اعلام خواهد شد. همچنین هزینه قالیشویی در همه مناطق تهران یکسان بوده و تفاوتی ندارد و همه از طرف اتحادیه قالیشویی تهران تعیین می‌شود. اما برخی مواردی که بر قیمت‌ قالیشویی پین ورک تاثیر دارند، عبارتند از:

  • ماشینی یا دستبافت بودن فرش ، تعداد گره‌های فرش و تعداد شانه‌های آن از عواملی هستند که بر قیمت قالیشویی تاثیر می‌گذارند زیرا هر چه تعداد شانه‌های فرش  بیشتر باشد،‌ کیفیت آن بالاتر می رود و کار شستشو و لکه بری آن سخت تر می‌شود.
  • اگر فرش شما نیاز به تعمیرات و رفوگری داشته باشد، قیمت نهایی آن افزایش پیدا می‌کند. متخصصین پین ورک می‌توانند سوختگی، پوسیدگی، پارگی، ترمیم ریشه‌ها و سرریشه دوزی فرش شما را با مهارت و دقت بالا انجام دهند.

در این مقاله...

با نحوه محاسبه قیمت قالیشویی آشنا شدید تا با آگاهی بیشتری برای شستشوی فرش‌ خود اقدام کنید و حالا که با شرکت خدمات منزل Pinwork آشنا شدید، کافیست با تماس شماره  تلفن۸۷۷۰۰۷۷۰_۰۲۱ تماس بگیرید و با یکبار استفاده از خدمات متنوع این شرکت من جمله قالیشویی آنلاین آن، برای همیشه یکی از مشتریان دائم پین ورک شوید.