‌به همت خیرین موسسه خیریه مهرگیتی، «پل دانش»، که برای دسترسی امن دانش‌آموزان روستای چوبکوه به مدرسه‌شان بر روی رودخانه بختیاری احداث شده، در تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مهرگیتی، پل دانش بر روی رودخانه بختیاری در نزدیکی مرز استان‌های لرستان و خوزستان و در مجاورت روستاهای گره‌ای و چوب کوه احداث شده است.

در مراسم افتتاح این پل، ۱۶ نفر از خیرین و مسئولین موسسه خیریه مهرگیتی، مسئولین مدارس عشایری منطقه، نمایندگان وزارت راه و ترابری و سازمان امور عشایری دزفول، دانش‌آموزان و معلمان روستایی و برخی اهالی منطقه حضور داشتند. حضور در این مراسم برای افراد عازم از تهران بعد از سه روز رانندگی در جاده سنگلاخ و ساعت‌ها پیاده‌روی در کنار رودخانه بختیاری حاصل شد.

کودکان دبستانی این روستا تا پیش از این، با استفاده از طنابی پوسیده، آویزان بر کابل، خود را به سمت دیگر رودخانه می‌رساندند تا در کلاس درس حاضر شوند و دست کم دو بار در روز خطر عبور از این رودخانه را به جان می‌خریدند. چه کودکانی که جانشان را در این راه از دست دادند و چه انگشتانی که قطع شدند.


 پس از اطلاع از وضعیت دانش‌آموزان این روستا،  کمپینی در موسسه خیریه مهرگیتی آغاز به‌ کار کرد و منابع مالی احداث پل دانش برای عبور این دانش‌آموزان از رودخانه تماماً از طریق خیرین عزیز تأمین شد. در اولین مرحله، محل احداث پل مشخص شد؛ اما به علت صعب‌ العبور بودن منطقه لوازم مورد نیاز پل به وسیله هلی کوپتر به محل احداث پل منتقل شد. در نهایت، پل دانش با هزینه‌ای بالغ بر ۲.۵ میلیارد ریال احداث شده و در تاریخ ۲۰ بهمن ماه افتتاح و اولین عبور از آن انجام شد.

این پل بر روی رودخانه بختیاری در نزدیکی مرز استان‌ های لرستان و خوزستان و در مجاورت روستاهای گره‌ای و چوب کوه احداث شد. از این پس، دانش‌آموزان و اهالی این دو روستا و همچنین عشایر کوچ نشین این منطقه می‌توانند در نهایت امنیت و آرامش از این پل استفاده کنند.