این روزها همه جا از امتیاز بالای خیریه «محک» در دریافت گواهی ارزیابی مالی سازمان‌های مردم نهاد (NGO Benchmarking) توسط شرکت SGS صحبت می‌شود. 

SGS نیز در سایت خود این خبر را پوشش داده و «محک» را به عنوان برترین خیریه فعال در زمینه درمان کودکان سرطانی معرفی می‌کند که بالاترین امتیاز (97.5%) را در ارزیابی عملکرد مالی سازمان‌های مردم نهاد کسب کرده است.

و حالا با رسانه‌ای شدن این خبر مطمئناً خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد بسیاری به این فکر خواهند افتاد که چرا ما این گواهی را دریافت نکنیم؟!
در این نوشتار به معرفی شرکت SGS و خدمات آن می‌پردازیم و در بخش بعدی با روند ارزیابی و صدور گواهی SGS آشنا خواهیم شد.

  

SGS در یک نگاه

شرکت برجسته جهانی در بازرسی، تائید، آزمایش و صدور گواهینامه.

اس‌.جی‌.اس (SGS) شرکت چندملیتی است که در سال ۱۸۷۸ در «روآن» فرانسه تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر «ژنو» سوئیس قرار دارد.
این شرکت ارائه‌کننده انواع خدمات بازرسی، کنترل کیفیت و صدور انواع گواهینامه می‌باشد.
شرکت اس‌.جی‌.اس بیش از 95000 کارمند دارد که شبکه‌ای وسیع با بیش از 2400 اداره و آزمایشگاه در سراسر جهاندر سراسر جهان فعالیت می‌کنند.
خدمات اصلی شرکت اس‌.جی‌.اس شامل بازرسی و تایید مقدار، وزن و کیفیت کالاهای گوناگون، تست و کنترل کیفیت محصولات و عملکرد آن‌ها در برابر استانداردهای مختلف بهداشتی، ایمنی و نظارتی می‌باشد.
در حال حاضر شرکت‌های «اینترتک»، «توف»، «بیرو وریتاس» و «گرمانیشر لوید» نیز در ارائه‌ انواع خدمات بازرسی، کنترل کیفیت و صدور انواع گواهینامه از رقبای اصلی اس‌.جی‌.اس در سطح جهان به شمار می‌روند.


پیشنهاد مطالعه : «خدمات کلیدی SGS در صدور گواهی ارزیابی خیریه‌ها»


شعار  SGS چیست؟

در هر جای جهان و در هر صنعتی که هستید، می‌توانید با استفاده از تیم‌های بین‌المللی ما و با تکیه بر راه‌حل‌های تخصصی که ارائه می‌دهیم در کسب و کار خود سریع ترین، ساده‌ترین و اما کارآمدترین باشید.


SGS علاوه بر همکاری با کسب و کارها با خیریه‌ و سازمان‌های مردم نهاد نیز همکاری و به آن‌ها خدماتی ارائه می‌دهد تا علاوه بر کاهش ریسک و خطر پذیری، فرآیند مدیریت سازمانی ساده و پایدار نیز داشته باشند.


فعالیت‌های شرکت SGS

بازرسی:

SGS طیف گسترده‌ای از خدمات بازرسی و تأیید از قبیل بررسی وضعیت و وزن مبادلات انجام شده در پایانه‌های حمل و نقل، کمک به کنترل کیفیت و کمیت سازمان‌ها و همچنین پشتیبانی نشست‌ها و ملاقات‌های مربوط به مواجهات و الزامات قانونی در مناطق و بازارهای مختلف را ارائه می‌دهد.

آزمایش:

شبکه جهانی SGS با امکانات آزمایشگاهی بالا و تجهیز شده به همراه کارمندان مبتکر و با تجربه، این امکان را به شرکت و سازمان‌ها می‌دهد تا ریسک پذیری، مدت زمان خرید، فروش و تست کیفیت کالای خود را کاهش و در مقابل کارایی محصولات خود را نسبت به سلامت، ایمنی و استاندارهای لازم، حفظ و افزایش دهند.

صدور گواهینامه:

SGS شرکت و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا نشان دهند محصولات، فرایند سازمانی، سیستم‌ها یا خدمات آن‌ها مطابق با استانداردهای ملی یا بین المللی است و این موضوع با کمک و مشاوره‌های اس‌.جی‌.اس کاملا در آیین نامه‌ و گواهینامه‌های صادر شده برای مشتریان او مشخص خواهد شد.

تایید:

SGS اطمینان دارد که تمام محصولات و خدماتش مطابق با استانداردهای جهانی و قوانین محلی است.

یعنی خدمات خود را با پوشش جهانی در ترکیب با دانش محلی به همراه تجربه و تخصص کارمندان خود تقریبا در هر صنعتی ارائه می دهد. همچنین پشتیبانی اس‌.جی‌.اس در تمام زنجیره عرضه یعنی از تولید مواد خام تا محصول نهایی مصرفی برای مشتریان صورت می‌گیرد.


«اس‌.جی‌.اس» به طور مستمر، بیش از انتظارات مشتریان با هدف ارائه خدمات برجسته در بازار جهانی با مشاوره‌های تخصصی خود همگام با مشتری حرکت می‌کند و هر جا که نیاز باشد وارد عمل می‌شود.


اس‌.جی‌.اس  به عنوان رهبری پیشرو در ارائه راه حل های تخصصی برای کسب و کارها که کیفیت، ایمنی و بهره وری را افزایش و خطرپذیری را کاهش می دهد و به مشتریان خود کمک می‌کند تا در دنیایی منظم و آرام به کار خود ادامه دهند. خدمات SGS ارزش قابل توجهی را برای مشتریان فراهم می‌آورد و پایداری کسب و کار آن‌ها را تضمین می‌کند.

پایداری در مدیریت کسب و کار و سودآور بودن شرکت‌ها در طولانی مدت برای SGS مهم است و به تمام اثرات مثبت و منفی زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی جامعه توجه دارد.


خدمات ارائه شده در SGS نشان دهنده ترویج توسعه پایدار می‌باشد.


مترجم : فاطمه ولی محمدی