رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار وقف در حوزه علم و فناوری در کشور به ثبت رسیده خواستار تلاش و همیاری همه دستگاه‌ها برای گسترش وقف در حوزه علم و فناوری و کمک به رشد علمی کشور شد.


به گزارش ویکی نیکی و به نقل از  روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدی در گفت‌وگویی با بیان اینکه وقف در حوزه علم و فناوری از گذشته‌های دور در ایران وجود داشته و همچنان هم واقفان و نیک‌اندیشان در این عرصه فعال هستند تصریح کرد: ما در حوزه‌ها و عرصه‌های دانشگاهی، علمی، آموزشی، فرهنگی و درمانی موقوفات داریم اما با توجه به نیاز کشور لازم است در حوزه علم و فناوری این وقف‌ها گسترش یابد. رییس سازمان اوقاف یکی از الزامات امروز کشور را وقف برای تولید علم و فناوری دانست و افزود: لازم است در این زمینه همه دستگاه‌ها و نهادها کمک کنند تا این وقف گسترش یابد. نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف تاکید مقام معظم رهبری به گسترش وقف برای علم و فناوری را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: نیاز است تا در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود اگر می‌خواهیم در اقتصاد، علم و دانش رشد کنیم، لازمه‌اش افزایش تولید علم و فناوری است.

حجت‌الاسلام محمدی همچنین به نیاز امروز کشور اشاره و خاطر نشان کرد: توسعه علمی و رشد فناوری می‌تواند موجب ارتقا وپیشرفت علمی و اقتصادی کشور شود و نیاز است دراین زمینه سهم وقف گسترش یابد.

گفتنی است نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف به همراه جمعی از مدیران و معاونان این سازمان در راستای ارتقای سطح همکاری و تعاملات با مجموعه‌های علمی با حضور در مجموعه پارک فناوری پردیس از نزدیک با فعالیت‌ها و اقدامات این مجموعه آشنا شدند. همچنین یکی از تفاهمات سازمان اوقاف با معاونت علمی ریاست جمهوری تلاش و همکاری مشترک دو مجموعه برای گسترش وقف در زمینه حمایت از موسسات دانش بنیان و نخبگان علمی است.