موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد برای ارائه پیام‌های خود، لازم است تا از داده‌های حجیم (Big Data) و موبایل استفاده کنند.

خیریه‌های معتبر و بزرگ روی فرصت‌های مجازی بدست آمده از بهبود کار تیمی تمرکز کرده‌اند و بهترین خیریه‌های متوسط نیز به دنبال هزینه‌ای منطقی برای بهبود محتوایی که توسط کاربر ایجاد شده، هستند.


  • شفافیت پیام:

چشمگیرترین بخش در صفحه اصلی وبسایت هر موسسه خیریه‌ای، قسمتی است که برای جمع آوری پول در نظر گرفته شده است. کاربران و یا بازدیدکنندگان سایت تمایل دارند تا اطلاعات بیشتری از جمع سپاری‌ها و مبالغ اهدا شده به موسسه داشته باشند تا بتوانند برای انجام کار نیک خود به موسسه اعتماد کنند.بهبود عملکرد خیریه ها با بازاریابی دیجیتال


  • تلفن همراه:

وضوح و سادگی پیام، بسیار مهم است. امروزه استفاده از گوشی‌های هوشمند و تبلت در میان افراد جامعه زیاد شده است. 

بنابراین موسسات خیریه ‌باید بر روی پیام‌رسانی از طریق تلفن‌های همراه تمرکز بیشتری داشته باشند تا علاوه بر یافتن عملکرد مناسب برای ارتباط با کاربر ، از تجربیات آن‌ها نیز استفاده کنند.


موبایل‌ ، ابزاری برای کار نیک


  • جمع آوری اطلاعات:

امروزه خیریه‌ها به همراه توجه و تمرکز بر روی مسائلی همچون جذب منابع مالی پایدار به دنبال پیشرفت بخش بازاریابی دیجیتال خود نیز هستند. آن‌ها با درک گرایش مخاطبان خود به دنیای دیجیتال، به سمت پلت فرم‌های دیجیتال رفته‌اند.

خیریه‌ها باید بدانند که بازدیدکنندگان از وبسایت موسسه چه کسانی هستند؟ و به چه دلیلی وارد سایت می‌شوند؟ شناخت، تفسیر و همگرایی این اطلاعات برای حفظ رابطه و پایداری خیریه‌ها، بسیار مهم است.

  • کار تیمی:

رسیدن به موفقیت برای هر موسسه‌ای زمانی تضمین خواهد شد که به مدیریت محتوا و قدرت آن ایمان آورده و با کار تیمی، ارزیابی صحیحی از آنالیز بازدیدهای وبسایت داشته باشیم.


4 راهکار ارتباطی در بازاریابی خیریه‌ها


  • جلب مشارکت کاربران:

هدف فعالیت‌های خیریه در وبسایت‌ها، جلب مشارکت کاربران می‌باشد. وبسایت‌ها با قرار دادن انتخاب‌های متنوع، مشتریان را ارزیابی می‌کنند.سوالات و درخواست کاربران اغلب راهنمای موسسات برای به راه‌اندازی کمپین‌ها، فعالیت‌های نیکوکاری در آینده، همچنین ارزیابی نقاط قوت و ضعف آن‌ها می‌باشد.

امکان به راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی موثر و گسترده‌ برای جلب مشارکت بیشتر علی الخصوص در درخواست‌های مالی، در سایت و شبکه‌های اجتماعی فراهم می‌باشد.