فدراسیون‌‌های مسلمانان در سائوپائولوی برزیل، رویداد خیریه با عنوان «همبستگی اسلامی» با هدف تاکید بر ارزش و اهمیت جان انسان‌ها، همدلی با یکدیگر، صرف نظر از دین و مذهب و قومیت برگزار می‌کنند.

به گزارش «ویکی نیکی» و به نقل از خبرگزاری مهر، فدراسیون‌های مسلمانان در سائوپائولوی برزیل، رویداد خیریه برگزار می‌کنند.
این گردهمایی‌ها با عنوان «همبستگی اسلامی» قرار است در روزهای یکشنبه ۲۲ و ۲۹ اکتبر ۲۰۱۷، در «ایتاگورا» واقع در شرق «سائوپائولو» و در «امبا داسآرتس» در منطقه متروی سائوپائولو برگزار شوند.
 برنامه «همبستگی اسلامی» در سائوپائولو که از سال ۲۰۱۴ آغاز به کار کرده امکانات مختلف بهداشتی-درمانی برای مردم فراهم کرده و همچنین فضای مفرحی در بسیاری از شهرها و مناطق برزیل ایجاد می‌کند.
  هدف از ایجاد این رویداد تاکید بر ارزش و اهمیت جان انسان‌‌ها، همدلی با یکدیگر، صرف نظر از دین و مذهب و قومیت عنوان شده است.
«علی الزغبی»، معاون رئیس فدراسیون‌های مسلمانان در برزیل درباره برگزاری گردهمایی همبستگی اسلامی میان ادیانی می‌گوید: «ما تلاش داشتیم این گردهمایی را در مناطق مختلف «سائوپائولو» و برای تعداد زیادی از مردم برزیل تا حد ممکن برگزار کنیم.
این برای ما فوق العاده است اینکه به عنوان یک سازمان خیریه می‌توانیم چنین امکانات زیادی را تنها در یک روز در اختیار مردم بگذاریم.»
وی افزود: «به عنوان شهروندان برزیلی، وظیفه ما مشارکت در پیشرفت و توسعه کشورمان است و ما به عنوان مسلمان نیز وظیفه داریم برای ارتقا فعالیت‌های خیریه و همبستگی پیشرو باشیم.»