استودیو دیزاین تادو (Tado) در انگلستان تصویرسازی‌های شادی در فضای داخلی آمبولانس‌ها انجام داده است تا کودکان و افراد جوان‌تر احساس بهتری در هنگام رجوع به بیمارستان پیدا کنند. این ایده در شهر شفیلد انگلستان پیاده‌سازی شده است.


موسسه خیریه (Artfelt) به استودیو تادو سفارش این تصویرسازی‌ها را داده است. این آمبولانس‌ها مخصوص حمل و نقل بیمارانی با وضعیت وخیم و کم سن و سال است، بنابراین تصویرسازی‌ها به گونه‌ای است که هیجان بیمار و استرس آن را کم‌تر کند. این تصویرسازی‌ها دو بعدی و با استفاده از رنگ‌های جذاب و فلت تشکیل شده است و موضوعات مورد استفاده: حیوانات، جانوران و اشیای آشنا و شخصیت‎های بازی‎های ویدئویی است که در فضای داخلی آمبولانس طراحی شده‎اند.

موسسه (Artfel) که بخشی از خیریه بیمارستان کودکان شفیلد محسوب می‎شود با هدف بهبود بخشیدن هر چه بهتر روحیه کودکان و بیماران جوان به همراه خانواده‌هایشان تشکیل شده است. آن‎ها پیش‎تر از این، آمبولانس‎های گوناگونی را نیز طراحی کرده بودند به طور مثال فضای داخل یکی از آمبولانس را شبیه اتاق کودک کرده بودند که توسط هنرمند تصویرساز موراگ میرسکو (Morag Myerscough) انجام شده بود.


تمامی این فعالیت‌ها طبق تحقیقاتی تحت عنوان «آیا گرافیک دیزاین می‌تواند زندگی شما را نجات دهد؟» کار شده اند. پزشکان و محققان در موسسه ملی سلامت (NIHR) به این نتیجه رسیدند که عناصر بصری می‌تواند آثار مثبتی بر روح و روان بیمار داشته باشد و حتی بیماران را بهبود دهد. موسسه بهداشت و سلامت (NICE) نیز پیشنهادات جالبی در این زمینه به مطب‌های روانشناسی و روان درمانی داده است و از آن‌ها خواسته است تا آن‌ها را پیاده‌سازی کنند.


مشاهده تصاویر بیشتر 


منبع: روز رنگ