مدیرعامل موسسه خیریه دست‌های مهربان تفت گفت: فعالیت این موسسه بر اساس اعتماد سازی و بر پایه اصول باعث شد تا دست‌های مهربان سینه به سینه و نفر به نفر معرفی و به ظرفیت و شناخت امروز برسد.

«دست‌های مهربان»نام آشنایی حداقل برای شهروندان تفتی است نامی که نه شاید محتوایش مانوس و در آمیخته با شنوندگان نام آن باشد اما همان اسمش تبلور، احساسی عمیق در هر انسان است.

«دست‌های مهربان» نام موسسه خیریه‌ای است که از سال 1391 در «شهرستان تفت» فعالیت خود را از زبان خیر گذاشتن و رفع و رجوع زبانی مشکلات بیماران و نیازمندان آغاز کرده است.

اما برای آن‌که از «دست‌های مهربان» بیشتر بدانیم به سراغ «علی اکبر سلامت» مدیرعامل این موسسه رفتیم و از بالا و پایین، تلخی‌ها و شیرینی های کار خیر بشنویم.

«دست‌های مهربان» قبل از «دست‌های مهربان»

«علی اکبر سلامت» از هدف و راه اندازی این موسسه اینگونه می‌گوید: موسسه خیریه دست‌های مهربان از سال 1391 به عنوان یک موسسه خیریه رسمی در سازمان بهزیستی ثبت شد و فعالیت خود را که قبل از این در قالب یک گروه مردمی در حوزه سلامت و کمک به بیماران انجام می‌داد به صورت منسجم و سازمان یافته‌تری گسترش یافت؛ این موسسه با هدف پیگیری درمان بیماران خاص، خصوصا بیماران سرطانی، کلیوی و کودکان بی سرپرست، کمک هزینه دارو و درمان بیماری، تامین وسایل توانبخشی شامل تخت خواب، ویلچر، عصا، واکرو... ایجاد شد که امروز اقدامات بیشترو گسترده تری را در حال انجام است.

از کمک مالی تا گوشت نذری

سلامت، در مورد خدمات موسسه دست‌های مهربان می‌گوید: پیگیری امور درمان بیماران به ویژه بیماران خاص، پرداخت بخشی از هزینه‌های دارویی و درمان، کمک هزینه‌های دارو به بیماران معلول، پیوند کلیه، صعب العلاج، تامین نمودن وسایل توانبخشی، تهیه مواد غذایی به صورت حضوری و غیر حضوری با پرداخت حواله و معرفی به اصناف مختلف، تهیه لوازم التحریر برای فرزندان مددجویان، پرداخت وام تا سقف دو میلیون با همکاری بانک ملی برای بیمارانی که هزینه بالای 1میلیون دارند.

یخچال مهربانی، دیوار مهربانی

وی ادامه می‌دهد: کمک‌های مستقیم و حضوری مردم اعم از مواد غذایی مانند گوشت، میوه، برنج و ... همچنین پوشاک و البسه باعث شد تا هم طرح ابتکاری یخچال مهربانی و هم طرح دیوار مهربانی به پیشنهاد و همکاری «پایگاه محمد رسول الله(ص) تفت» راه اندازی و اجرایی شود که استقبال خوب مردم را به دنبال داشته است.

دست‌های مهربانی 350 نفر

سلامت در مورد حامیان و خیرین موسسه نیز می‌افزاید: خیرین حوزه سلامت شهرستان تفت همگی به یاری موسسه آمده‌اند و کمک‌های ویژه‌ای مساعدت می‌کنند، همچنین تعدادی از کارمندان دانشگاه آزاد، شبکه بهداشت و بیمارستان شهید بهشتی تفت ماهیانه مقداری از حقوق خود را این موسسه اختصاص می دهند و همچنین عامه مردم کمک‌های مالی و غیر مالی خود مانند پوشاک، مواد غذایی، گوشت نذری، برنج، روغن و ... را به موسسه اهدا می‌کنند که در قالب یخچال مهربانی و دیوار مهربانی بخشی از نیاز، مستمندان را تامین می کند که به طور کلی 350 نفر به صورت ثابت از موسسه حمایت دارند.

372 نفر مددجو تحت حمایت دست‌های مهربان

وی در مورد تعداد مددجویان این موسسه نیز اذعان می‌دارد: 372 نفر مدد جو ماهیانه از 4 میلیون تومان کمک نقدی و 10 میلیون کمک غیر نقدی این موسسه بهره می‌برند.

شناخت سینه به سینه «دست‌های مهربان»

موسسه دست‌های مهربان در ابتدا دریک زیر زمین کوچک فعالیت خود را آغاز کرد تنها با کمک زبانی یا معرفی یا پیگیری وضعیت درمانی بیماران و تاکنون هیچگونه تبلیغات یا معرفی برای آن انجام نشده است اما فعالیت موسسه بر اساس اعتمادسازی و بر پایه اصول باعث شد تا دست‌های مهربان سینه به سینه و نفر به نفر معرفی و به ظرفیت و شناخت امروز برسد.

در انتظار دست‌های مهربان مردم

سلامت خاطر نشان می‌کند: شاید بخش‌ها و ظرفیت‌های بزرگی در موسسه خیریه دست‌های مهربان در حال فعالیت باشد اما کمک‌های خیری مردم به این موسسه‌ها ما را در یاری رساندن و ارائه خدمات کامل‌تر به نیازمندان، بیماران، مستمندان کمک خواهد کرد، موسسه دست‌های مهربان سه روز در هفته و روز‌های زوج از ساعت 8:30 الی 12 در خیابان ساحلی و جنب پایگاه محمدرسول الله(ص) به فعالیت می‌پردازد که خیرین می‌توانند کمک غیرنقدی را به دفتر موسسه و کمک‌های نقدی را به شماره 0108422194001 بانک ملی واریز نمایند.


منبع: خبرگزاری بسیج