به گزارش ویکی نیکی به نقل از ایسنا، بنابر اعلام همراه اول، در مراسمی تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ارتباطات سیار ایران و کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور ایجاد موسسه خیریه «امداد اول»، امضا شد.

 

در این مراسم وحید صدوقی مدیرعامل همراه اول و سید پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)، مدیران همراه اول و کمیته امداد و جمعی از اصحاب رسانه حضور داشتند.

 

مدیرعامل همراه اول با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه در روزهای میان عید قربان و عید غدیر خم، گفت:‌ با امضای این تفاهم‌نامه زیرساخت‌های موجود در همراه اول، در خدمت کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار می‌گیرد. از این طریق مشترکان همراه اول می‌توانند به صورت مستقیم در امور خیریه در مناطق محروم و یا مناطق خاص مدنظر خود، مدرسه‌سازی، تحصیل نیازمندان، کمک به یک منطقه خاص در کشور و... به صورت هوشمند و با نظارت کمیته امداد مشارکت داشته باشند.

 

صدوقی با بیان اینکه مردم می‌توانند با اطمینان خاطر کمک‌های خود را از بستر تلفن همراه که در واقع صندوق صدقه هوشمند است، به صورت مستقیم به حساب خود کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز کنند، گفت:‌ از این طریق، کمک‌های مردم در کم‌ترین زمان ممکن، بدون هیچ‌گونه هزینه اضافی برای مشترکان، توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) به اقشار مورد نیاز جامعه می‌رسد.

 

وی با اشاره به کمک‌های همراه اول در حوزه ورزش و عتبات عالیات، گفت: ‌در ۵ سال گذشته همراه اول از طریق سامانه‌های پیامکی هواداری، ۲۳۷ میلیارد تومان از طریق پیامک و کمک مستقیم خود همراه اول، به باشگاه‌های ورزشی و فدراسیون‌ها و برای ستاد بازسازی عتبات عالیات بیش از ۳۰ میلیارد تومان به این ستاد برای ساخت شبستان حضرت زهرا (س) در نجف اشرف کمک کرده است و امیدواریم کاری که در کمیته امداد شروع شده، اثربخشی بالایی در جامعه داشته باشد.

 

فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این مراسم ضمن تشکر از مدیرعامل و کارکنان همراه اول که زمینه امضای تفاهم‌نامه را فراهم کردند و با اشاره به اینکه مردم از روش‌های نوین خیلی استقبال می‌کنند، گفت: اکنون در زمان بین دو عید مسلمانان و بهترین ایام هستیم و از این موضوع برای کمک به محرومین و نیازمندان استفاده می‌کنیم؛ خوشحالیم که به مردم عزیز اعلام کنیم که از این پس صدقات آنها بدون کمترین هزینه برای ما، چه از لحاظ هزینه‌های شمارش و حساب کردن و چه از لحاظ زمانی، شفاف و راحت به حساب کمیته امداد امام خمینی (ره) واریز می‌شود.

 

فتاح با اشاره به توسعه صدقات پیامکی از طریق همراه اول، گفت: کمیته امداد از بابت پیامک‌ها پولی به همراه اول پرداخت نمی‌کند؛ این نیت خیرخواهانه و مسئولیت اجتماعی همراه اول است که با این لطف و تصمیم، کار فرهنگ خیر و احسان را فراگیر می‌کند. ما از اپراتوری کمک می‌گیریم که رتبه اول را در کشور دارا است و فراگیر عمل می‌کند؛ اگر ظرفیت همراه اول و تأثیر و نفوذ شبکه آن در کشور نبود، خیلی از فعالیت‌های ما قابل انجام نبود.

 

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه موسسه خیریه «امداد اول»‌ با مشارکت همراه اول و کمیته امداد آغاز به کار می‌کند، گفت:‌ از امروز هزار کودک در قالب طرح «محسنین» تحت حمایت همراه اول قرار می‌گیرند.

 

وی با اشاره به اینکه همراه اول تاکنون پولی بابت پیامک‌های ارسالی کمیته امداد امام خمینی (ره) دریافت نکرده است، گفت: ‌با صراحت اعلام می‌کنیم که کمیته امداد بابت ارسال پیامک هیچ هزینه‌ای به همراه اول پرداخت نمی‌کند؛ ما نه تنها هیچ طلبی از همراه اول نداریم، بلکه در خرداد ماه ۹۶ بیش از یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک اضافه هم از همراه اول دریافت کردیم.

 

موضوع این تفاهم‌نامه «تبلیغ و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری»، «ترویج مسئولیت اجتماعی ایرانیان»، «اجرای طرح‌ها و کمپین‌های مشترک به منظور جذب مشارکت‌های مردمی در امور خیریه»، «توسعه فرهنگ استفاده از روش‌های نوین پرداخت در امور خیریه» است.

 

مشترکان همراه اول می‌توانند با ارسال پیامک به سرشماره ۸۸۷۷ و یا شماره‌گیری کد #۸۸۷۷ *به صورت رایگان عضو سامانه کمک به کمیته امداد امام خمینی (ره) شوند.