ویکی نیکی

راهنمای هوشمند نیکوکاری

شرکت 11 هزار دانش آموز مددجو در دوره های آموزشی کمیته امداد

مدیرکل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد اقدامات این نهاد برای دانش‌آموزان مددجو را تشریح کرد.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از سایت خبری کمیته امداد، مهر علی حق‌گویان، مدیرکل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد با بیان این که دانش‌آموزان تحت حمایت با توجه به رشته تحصیلی، استعداد، علاقه و مزیت‌های محل اسکان در دوره‌های مهارتی و فنی ‌و حرفه‌ای شرکت می‌کنند اعلام کرد: در ده ‌ماهه نخست امسال ۸۰۰ میلیون تومان برای آموزش شغلی دانش‌آموزان هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۱ هزار دانش‌آموز در دوره‌های آموزش شغلی حضور یافتند افزود: از این تعداد هفت هزار نفر مددجوی دختر و  چهار هزار نفر مددجوی پسر بوده‌اند.

حق‌گویان یکی از خدمات کمیته امداد به دانش‌آموزان تحت حمایت را دادن مشاوره شغلی اعلام کرد و افزود: مددجویان محصل پس از استعداد سنجی و توان سنجی به موسسه‌های متولی  آموزش دولتی مانند سازمان فنی و حرفه‌ای و یا بخش خصوصی برای گذراندن دوره آموزشی معرفی می‌شوند.

مدیرکل حرفه‌آموزی و کاریابی کمیته امداد با اشاره به اینکه آموزش ‌های فنی‌ و حرفه‌ای برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان است گفت: این آموزش‌ها در رشته ‌های نظری، فنی و حرفه‌ای، هنرستان و کار و دانش و در چهار گروه اصلی کشاورزی، خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر است.

حق‌گویان با اشاره به اینکه آموزش‌‌ دانش‌آموزان تحت حمایت در زمان فراغت آن‌ها به‌ ویژه تعطیلات تابستان انجام می‌شود افزود: آموزش‌ های شغلی توسط مربیان مجرب در اردوگاه‌ ها و خوابگاه‌ های شبانه‌ روزی داده می‌شود. همچنین برای دانش‌آموزان زمینه بازدید از برخی بنگاه فراهم می‌شود تا آن ها با شغل مورد نظر از نزدیک آشنا شوند.

وی با بیان این که بسیاری از فارغ‌ التحصیلان دانشگاه به دلیل نداشتن تجربه در رشته تحصیلی خود برای ورود به بازار کار دچار مشکل می‌شوند گفت: یکی از دلایل برگزاری دوره‌ های آموزش‌ شغلی برای دانش‌آموزان تحت حمایت آماده‌ سازی آن ها برای بازار کار است.

مدیرکل حرفه ‌آموزی و کاریابی کمیته امداد ادامه با تاکید بر اینکه ادامه تحصیلات دانش‌آموزان تحت حمایت در اولویت قرارداد گفت: البته تحصیلات این افراد در نهایت باید منجر به اشتغال و خودکفایی شود.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.