مدیر امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان گفت: تسهیلات اشتغال در طرح‌های ما بوده و مقدمات اولیه با اتحادیه تاکسیرانی برای زنان سرپرست خانواری که می‌خواهند تاکسی بخرند و در سرویس مدارس یا تاکسی بانوان فعالیت کنند، انجام شده است.

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایمنا، جلسه تشریح اقدامات حمایتی شهرداری اصفهان از خیرین و سازمان‌های حمایتی، صبح امروز با حضور خیرین و مدیر امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان در معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزار شد.


مسعود مهدویان‌فر مدیر امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی شهرداری اصفهان اظهار کرد:  شهرداری اصفهان برای حمایت از محرومان برنامه ویژه‌ای دارد که یکی از آن‌ها ارسال بن‌های نوروزی ویژه دانش‌آموزان ساکن در مناطق 15 گانه اصفهان است که بین آن‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: 15 هزار بن به ارزش 30 هزار تومان به دانش‌آموزان محروم و کم‌بضاعت داده شده است.


300 خیریه مجوز دار در اصفهان فعالیت می‌کنند!

مهدویان‌فر گفت: در اصفهان به علت تعدد و تکثر خیریه‌ها آمار دقیقی نداریم و این یک امتیاز مثبت برای یک شهر است اما 300 خیریه مجوز دار در اصفهان فعالیت می کنند و آمار کسانی که به طور خود جوش اقدام به کارهای خیر می‌کنند در دست نیست.
وی اظهار کرد: امروزه خیریه ها از حالت سنتی به مدرن تبدیل شدند و زمینه ی فعالیت خود را به صورت تخصصی گسترش دادند.
وی ادامه داد: جامعه خیرین به این نتیجه رسیده‌اند که هر چه تخصصی تر کار کنند بهتر است و تعداد بیشتر و فعالیت های مهمتری را می توانند پوشش دهند.


20 میلیارد تومان کمک‌های شهرداری به خیرین

وی افزود: کمک‌های شهرداری به خیرین بالغ بر 20 میلیارد تومان بوده به طوری که اگر زمین از خیر باشد شهرداری در باب مجوز ساخت و عوارض شهری کمک می‌کند، طبق آمار 150 خیریه با شهرداری در ارتباط هستند.
مهدویان‌فر ادامه داد: سه بازارچه عرضه محصولات داریم که خیریه‌ها در عرضه و ارائه محصولات مشارکت ویژه‌ای دارند.
وی افزود: این بازارچه‌ها صرفا با هدف عرضه محصولات نیست چرا که از این طریق خیرین گمنام شناخته می‌شوند و با آن‌ها همکاری می‌کنند از سوی دیگر  با معرفی این بازارچه‌ها به کارکنان ارگان‌ها و سازمان‌ها می‌توانند از زنان بی سرپرست حمایت نمایند.


توزیع کارت منزلت از اول مهرماه

وی در خصوص کارت منزلت گفت: از اول مهرماه کارت منزلت مختص کودکان، افراد دارای معلولیت، جانبازان، بازنشستگان و زنان سرپرست خانوار توزیع شده است.
مهدویان‌فر افزود: خدماتی که کارت منزلت ارائه می‌کند شامل استفاده از اماکن ورزشی، تفریحی، حمل و نقل عمومی و گردشگری شهرداری اصفهان است که با 50 درصد تخفیف به متقاضیان داده می‌شود.
مهدویان‌فر خاطر نشان کرد: تاکنون استقبال از حمل و نقل عمومی بیش‌تر بوده و امیدواریم از سایر خدمات هم استفاده کنند.


عرضه کالا و خدمات برای خیریه‌ها در بازار گل و گیاه همدانیان

وی گفت: در اصفهان یک مکان دائمی برای عرضه کالا و خدمات است  و گزینه اول ما همکاری بازار گل و گیاه همدانیان است که اعلام کرده مکان مورد نظر را برای خیریه‌ها جهت عرضه محصولات فراهم می‌کند.
وی در پاسخ به سوال فرد خیری در خصوص بیمه افراد تحت حمایت گفت: خدمات بیمه درمانی در حیطه کاری ما نیست، شهرداری در عرصه گردشگری، زیر ساخت‌های شهری را شامل می‌شود و کلاس‌های تقویت آرامش  و روان برای افراد فراهم شده است.
مهدویان‌فر گفت: شهرداری متولی حمایت از نیازمندان نیست و فقط حس انسان دوستانه‌اش ایجاب می‌کند که با خیرین همکاری کند.
وی در بحث  خدمات ارائه شده به مددجویان گفت: شهرداری به هیچ خیری مکان نمی‌دهد و فقط کمک‌های رهنی می‌کند.


ساخت ورزشگاه اختصاصی برای گروه‌های معلول و سالمند در منطقه 13

وی در پاسخ به سوال خیری مبنی بر چگونگی ارائه خدمات گفت: ورزشگاه اختصاصی در منطقه 13 در حال ساخت است که برای گروه‌های معلول و سالمندان تا 6 ماه آینده به بهره‌بردای می‌رسد.
مهدویان‌فر در خصوص اطلاع‌رسانی خیرین از حمایت‌های شهرداری گفت: برگزاری این جلسات و بازتاب آن توسط رسانه‌ها می‌تواند ارتباط ما را با خیرین گمنام بیش‌تر کند.
وی ادامه داد: تسهیلات اشتغال در طرح‌های ما بوده و مقدمات اولیه با اتحادیه تاکسیرانی برای زنان سرپرست خانواری که می‌خواهند تاکسی بخرند و در سرویس مدارس یا تاکسی بانوان فعالیت کنند، انجام شده است‌.
وی در خصوص حمایت از خیریه‌ها گفت: خیریه‌ها به وجود آمدند که حمایت‌کننده باشند، اگر دولت توان این را داشت که کم و کاستی‌های خود را جبران کند دیگر نیازی به خیریه‌ها نبود.