رئیس کمسسیون بانوان شورای اسلامی شهر ملایر به برگزاری 3 دوره جشنواره آشپزی در این شهر اشاره کرد.

به گزارش ویکی نیکی لیلا غفاری در گفتگو با ایسنا، با تشریح اهم اقدامات کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر ملایر، اظهار کرد: نخستین جشنواره غذا با طعم نیکوکاری و کمک به کودکان یتیم و بی‌سرپرست 6 تیر 93 توسط بانوان ملایری برگزار شد.

وی افزود: دومین جشنواره خیریه غذای ملایر نیز با حضور پرشور مردم ملایر در پارک سیفیه به همت این کمیسیون و بانوان 22 خرداد 94 برپا شد.

غفاری ادامه داد: این جشنواره با نیت کمک به کودکان بی‌سرپرست و تهیه بسته حمایتی غذایی برای ماه رمضان با تشکیل 22 غرفه انواع غذاهای محلی، آش‌ها و سالادها به فروش رسید و با حضور پرشور مردم ملایر و استقبال بی‌نظیر آنها بیش از 15 میلیون تومان برای کمک به کودکان بی‌بضاعت جمع‌آوری شد.

وی خاطرنشان کرد: سومین جشنواره خیریه غذا نیز 31 اردیبهشت‌ 95 در پارک سیفیه ملایر برگزار و به همت بانوان خیر ملایری مبلغ 30 میلیون تومان با فروش غذا جمع‌آوری شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر ملایر عنوان کرد: با مبلغ جمع‌آوری‌شده و با همکاری یکی از خیریه‌های تهران به میزان 45 میلیون تومان اقلام حمایتی برای توزیع بین نیازمندان خریداری شد.

وی با اشاره به اقلام خریداری‌شده برای بسته‌های حمایتی بیان کرد: برنج، خرما، روغن، ماکارونی، پنیر، عدس، لپه، سویا، رب، قند، چای و شکر اقلام خریداری‌شده برای بسته‌های حمایتی است.

غفاری گفت: این اقلام در 450 بسته حمایتی و هر یک به ارزش 100 هزار تومان در بین نیازمندان در شهرها و روستاهای ملایر با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) ملایر توزیع شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش دوچرخه‌سواری بانوان برای نخستین‌بار در ملایر، یادآور شد: در سال 93 و به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ولیعصر (عج) و تولد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان و با همکاری و مشارکت کمیسیون بانوان و هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان ملایر یک دوره همایش بزرگ دوچرخه‌سواری بانوان در محل پارک بانوان ملایر برگزار شد.

وی اظهار کرد: این همایش برای نخستین بار و با حضور ۱۲۰ نفر از بانوان علاقمند به این رشته ورزشی برگزار و در پایان این همایش جوایزی ارزنده از طرف کمیسیون بانوان و هیئت دوچرخه‌ سواری ملایر به قید قرعه به 20 نفر از شرکت‌کنندگان اهدا شد.