سایت «همیار مهر» فضایی است برای تعامل و همدلی بین توانیابان و خدمات مرتبط به آن‌ها که با توجه به نیاز این قشر و در نظر گرفتن شرایط خاص آن‎ها و با انگیزه کمک در بالا بردن سطح کمی و کیفی زندگی توانیابان، فعالیت خود را آغاز نموده است.

توانتیو در نظر دارد تا میان قشر معلول و ارائه دهندگان خدمات در هر حرفه و در هر سطح، صنف و شغلی، ارتباط برقرار کنند و با اینکار دسترسی آسان‌تر به انواع خدمات را برای این عزیزان در منزل و حتی خارج از منزل مهیا نمایند.

با توجه به هدف اصلی سامانه همیار مهر، بهتر است چند لحظه ای به این سوالات فکر کنید. اینکه از زندگی معلولین چه میدانیم؟ انجام چه اموری از توان آن‌ها خارج است؟ برای چه کارهایی به کمک بیشتری نیاز دارند؟ در مقایسه با یک فرد غیرمعلول، چند برابر زمان و هزینه، صرف انجام ساده‌ترین و معمولی‌ترین نیازهایشان می‌کنند؟


اگر بخواهیم طبق آمار بررسی کنیم خواهیم دانست که %۱۱ جمعیت کشورمان را معلولین تشکیل می‌دهند، و طبق شواهد موجود برای انجام امور روزمره و ساده‌ی خود دچار مشکلات فراوانی هستند.

از قبیل : خدمات آرایشی (اصلاح و آرایش)، خدمات پزشکی (ویزیت، تزریق آمپول و سرم و …)، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، رفت و آمد در فضاهای شهری، خرید مایحتاج زندگی، آموزش و همچنین مشکلات بسیار در مطالعه کتاب های چاپی و الکترونیکی یعنی (کمبود کتابهای صوتی مناسب برای نابینایان و کم بینایان) و بسیاری مشکلات و کمبودهای دیگر.

بنابراین این مجموعه در نظر گرفته تا با ساماندهی و جلب حمایت صاحبان مشاغل و خدمات گوناگون، در قالب یک سایت مرجع و همچنین ثبت نام مشاغل در هر زمینه و دسته بندی خدمات ارائه شده، پل ارتباطی بین معلولان و ارائه دهندگان انواع خدمات ملزوم زندگی هر شخص باشد.

هدف توانتیو  ارتقای سطح کیفی زندگی معلولین کشورمان تعیین شده است و برای نیل به این هدف بزرگ و خداپسندانه، یاری و حمایت صمیمانه ی صاحبان مشاغل، خدمات و تمامی عزیزانی که توانایی و مهارت ارائه خدمات به معلولین عزیز دارند را می طلبند. 


همیار مهر یک بانک اطلاعاتی جامع از خدمات مختلف براى معلولين است. توان يابان می‌توانند با مراجعه به این سایت به نزديک‌ترين افراد خدمت‌رسان در شهر خود دسترسى پيدا كنند و خدمات مورد نیاز را با یک تماس دریافت نمايند.

خدماتی که معلولین به آن‌ها نیازمندند ، شامل موارد زیر می باشد:

 • خدمات پزشکی، درمانی

(شامل پزشکان با انواع تخصص ها، دندانپزشکان، مشاور تغذیه، پرستاران، ارتوپدی فنی، تزریق آمپول و سرم و معاینه و….)

 • خدمات توانبخشی، مراقبت و پرستاری

(شامل کاردرمانگران، فیزیوتراپیست ها، گفتاردرمانگران، خدمات مراقبت در منزل، استحمام، آرایشگری و….)

 • خدمات مشاوره ای و روانشناسی

(شامل روانشناسی، روان کاوی، روان درمانی، بهداشت روان، انواع مشاوره، زوج درمانی، خانواده درمانی و….)

 • خدمات قانونی و قضایی

(شامل وکلا، مشاورین امور قضایی، دادگاهها، دادسراها، رسیدگی به امور قانونی و….)

 • خدمات آموزشی

(شامل معلم، آموزگار، مربی خصوصی و غیرخصوصی، آموزشگاههای دولتی و خصوصی و…)

 • خدمات فنی و حرفه‌ای

(شامل آموزش انواع مهارت‌ها مانند خیاطی، طراحی، کامپیوتر، چرم دوزی، منبت، معرق و تمامی رشته‌ها، آموزش‌های کارورزی و انواع کلاس‌های آماده به کار شدن، کارگاه‌های تخصصی اشتغال و….)

 • خدمات آرایش و پیرایش

(شامل انواع آرایش، پیرایش، انواع اصلاح مردانه و زنانه در منزل و آرایشگاه‌های مناسب سازی شده و….)

 • خدمات فرهنگی، هنری

(شامل انواع خدمات فرهنگی و هنری مناسب معلولان، انواع جشنواره‌ها و همایش‌های فرهنگی هنری معلولان، خدمات آموزش‎های فرهنگی و هنری در منزل و کارگاه‌های مناسب‌سازی شده و…)

 • خدمات حمل و نقل درون و برون شهری (گردشگری)

(شامل تاکسی، آژانس‌های مناسب، گردشگری معلولان، انواع تورهای مناسب افراد معلول، آژانس‌های هواپیمایی که خدمات ویژه به معلولان ارائه دهند، باشگاه‌های ورزشی، استخر و….)

 • خدمات تهیه غذا و رستوران

(شامل انواع رستوران‌های مناسب برای معلولان، تهیه غذاها و رستوران‌ها با سرویس‌های تحویل ویژه معلولان، انواع هتل‌ها و رستوران‌ها جهت مراسم‌ها و مهمانی‌ها و….)

 • خدمات تعمیراتی

(شامل تعمیرات تخت، ویلچر و تشک مواج، فروش و تعمیر انواع بالابر معلولان، فروش و تعمیر انواع تجهیزات توانبخشی و وسایل جابجایی معلولان در منزل، مناسب سازی حمام و دسشویی برای معلولان انواع مناطق و….)

 • خدمات عمومی

(شامل خرید مایحتاج منزل، نظافت منزل، پیک و تحویل مایحتاج درب منزل، انجام امور اداری و تحصیلداری و….)

و ….

همیار مهر از ارائه دهندگان خدمات و صاحبان مشاغل فوق الذکر که تمایل به همکاری و ارتباط با افراد معلول را دارند، تقاضا دارد  فرم مربوطه را تکمیل نمایند و اطلاعات تماس و ارتباط خود را بصورت کامل ذکر و ثبت کنند.

ثبت نام

این پلت فرم در حال حاضر قادر به ارائه خدمات نیست و در حال تکمیل اطلاعات خود می باشد .