رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: هم اکنون ۶۵۰ هزار خیر در داخل کشور و یک هزار خیر در خارج از کشور در امر خداپسندانه مدرسه سازی فعالیت می‌کنند.

 

به گزارش ویکی نیکی و به نقل از ایسنا، محمدرضا حافظی در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش مریوان، با اشاره به فعالیت گسترده خیرین در امر مدرسه سازی، اظهار کرد: هم اکنون ۶۵۰ هزار نیکوکار در داخل کشور و یک هزار نیکوکار خارج از کشور در امر خداپسندانه مدرسه سازی فعالیت می کنند .

وی با اشاره به اینکه ۳۷ درصد مدارس کشور توسط نیکوکاران احداث شده است، افزود: مجمع خیرین مدرسه ساز ۲۱ سال است فعالیت می کند و در اولین سال جامعه مدرسه ساز، سهم خیرین مدرسه ساز در ساخت، بازسازی و تجهیز ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که پیش‌بینی می‌شود میزان مشارکت خیرین امسال به ۱۲۰۰ میلیارد تومان برسد.

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه آموزش و پرورش بستر توسعه همه جانبه در کشور است، گفت: هر کشوری در این امر موفق باشد در دیگر زمینه‌ها شامل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نیز موفق خواهند بود.

وی خطاب به خیرین مدرسه ساز شهرستان مریوان بیان کرد: شما با جهاد و بخشش مال و دارایی خود بستر کسب علم و دانش را فراهم می‌کنید که این خود جای بسی افتخار است.

حافظی از تشکیل مجمع خیرین مدرسه‌ساز به منظور نگهداری و تعمیر مدارس عنوان کرد: برنامه‌هایی برای احداث فضای آموزشی در کشورهای دیگر داریم و پس از ترکیه، سومین کشوری که می‌خواهیم وارد آن شویم کانادا و سپس آلمان است؛ می‌خواهیم پرچم ایران را در کشورهای دیگر هم افراشته کنیم. 

وی در پایان از آمادگی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور برای در اولویت قرار دادن رفع مشکل کمبود فضای آموزشی و هدایت خیرین کشور به شهرستان مریوان خبر داد.