«آبل رودریگز» 41 ساله تا چند وقت پیش نظافتچی ساده‌ای بود که ایستگاه‌های متروی لس‌آنجلس را تمیز می‌کرد اما چندی پیش تمام پس‌اندازش را داد تا به اروپا برود و بازی تیم محبوبش یعنی منچستریونایتد را مقابل منچستر سیتی تماشا کند.
او به غیر از دو هفته‌ای که در تابستان گذشته در سفر پیش از فصل منچستری‌ها به لس‌آنجلس نقش یک توپ جمع‌کن را ایفا کرد، هیچ‌وقت ستارگان منچستر را ندیده بود، حاضر شد مجانی کار کند تا آن‌ها را از نزدیک ببیند. چندی بعد دل به دریا زد و همه پس‌اندازش را خرج کرد تا در منچستر آن‌ها را ببیند.«رودریگز» در بدو ورودش به منچستر به مجموعه تمرینی این تیم رفت ولی حتی نتوانست از دور ستاره‌ها را تماشا کند. امیدوار بود اعضای باشگاه او را بشناسند اما چنین اتفاقی نیافتاد و نیروهای امنیتی او را کنار زدند تا مزاحمتی برای آن‌ها فراهم نکند.
او دیگر پولی هم در جیب نداشت و بدون سرپناه در حالی که از سرما به خود می‌لرزید، پنج ساعت کنار در کمپ تمرین منچستریونایتد نشست، اما مورینیو او را شناخت. سرش را از پنجره خودرویش بیرون آورد و پرسید:
- رفیق، اینجا چه می‌کنی؟
- آمدم شماها را ببینم. این اولین بار است به اروپا می‌آیم و آرزو داشتم بازی‌های منچستر را ببینم. دلم می‌خواست دربی منچستر را ببینم.
- دیگه بلیتی نمونده. کجا می‌مونی؟
- هنوز کاری نکردم. اول می‌خواستم شما را ببینم و بعد ترتیبش را بدهم. اگر شما را نمی‌دیدم، به ورزشگاه می‌رفتم تا بلیت بخرم. اگر بلیت گیرم نمی‌آمد برمی‌گشتم.

عجیب بود مورینیو در نگاه اول او را شناخت ولی عجیب‌تر از آن کاری بود که آقای خاص انجام داد. او برای رودریگز در هتلی که تیم منچستر در آن اقامت داشت اتاق و در جایگاه ویژه استادیوم بلیت رزرو کرد.مورینیو به دوست تازه‌اش پیشنهادی رویایی داد.
آقای خاص همان شب بعد از شام از رودریگز خواست مسئول تدارکات تیمش در بازی با آژاکس آمستردام در فینال لیگ اروپا شود. مورینیو به او گفت: «بازگشتی در کار نیست. تو با ما به سولنا سوئد می‌آیی و مسئول تدارکات می‌شوی. تو به ما کمک می‌کنی و در عوض می‌توانی به آرزوی بزرگ‌تری برسی؛ تماشای فینال لیگ اروپا از نیمکت تیم محبوبت»
رودریگز که باورش نمی‌شد، در کنار میز شام باشگاه منچستریونایتد از خوشحالی اشک ریخت. او گفت: «چند بار خواستم پول سفر را به مورینیو بدهم اما او می‌گفت مهمان منی.»
او چند روز بعد در حالی که لباس باشگاه منچستریونایتد را به تن کرده بود در رختکن ورزشگاه کاردیف به بازیکنان کمک می‌کرد. رودریگز وقتی به خانه برگشت سوغاتی‌های گران بهایی - پیراهن‌های امضا شده خوان ماتا، فلینی، میخیتاریان، سرخیو رومرو، وین رونی، آندر هررا و ... - را به همراه داشت.
او که همسر و سه دخترش را در لس‌آنجلس تنها گذاشته بود تا تیم مورد علاقه‌اش را ببیند، در مورد این سفر گفت: «در مورد رفتن واقعا دو دل بودم ولی همسرم تشویقم کرد و گفت: «باید بروی». همیشه آرزوی چنین روزی را داشتی.
رودریگز برای تشکر از مورینیو تصمیم گرفت این داستان را در گفت‌وگو با روزنامه لس‌آنجلس تایمز عمومی ‌کند.  
این روزنامه اعلام کرد گرچه منچستریونایتد جام قهرمانی لیگ اروپای فصل 2017 را کسب کرد، اما سخاوت و گشاده‌دستی مورینیو قلب میلیون‌ها هوادار را تسخیر کرد. 

 منبع: هفته نامه شهر امید