توضیحات بانی:

سلام

من «مراد محمد عظیم زاده»، مدیر مدرسه "ابن سینا" روستای «کلسکان» هستم.
کلسکان روستایی است در منطقه دشتیاری سیستان بلوچستان در جنوب شرقی ایران. دشتیاری حدوداً در 100کیلومتری چابهار قرار دارد و با مرز پاکستان 2 ساعت فاصله دارد.
حتما صحبت‌های زیادی از گرمای سیستان و بلوچستان به گوش شما خورده است. مدرسه ابن سینا برای دو مقطع ابتدایی و راهنمایی در دو شیفت صبح و بعد از ظهر مورد استفاده می‌باشد. در 15 سالی که مدیریت مدرسه ابن سینا را به عهده داشتم مشکلی که بسیار محسوس بوده، دوشیفته بودن کلاس‌های راهنمایی و دبستان است.
گرمای دشتیاری از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان آبان ماه معمولا به طول می‌انجامد.

دو شیفته بودن مدارس باعث می‌شود که دانش آموزان در گرمای شدید ظهر به کلاس بیایند که هیچ گونه امکانات سرمایشی در آن‌ها وجود ندارد.
این گرمای طاقت‌فرسا باعث اذیت شدن و کاهش راندمان و بازدهی دانش آموزان سنین 7-14 سال شده و بر روی یادگیری و انگیزه آن‌ها تاثیرات منفی گذاشته است.

موسسه «دست یاری به دشتیاری» تصمیم گرفته است در کنار ساختمان کنونی مدرسه که سال گذشته آن را بازسازی کرده، سه کلاس دیگر بسازد تا دانش آموزان فقط در شیفت صبح در مدرسه حاضر شوند.
این بار "دست یاری به دشتیاری" با همراهی «خیرانت» و کانون فرهنگی خیریه دانشگاه علامه طباطبایی، برای ساخت این 3 کلاس اقدام به جمع آوری کمک‌های نقدی کرده‌اند.

بانی :

واسط موسسه «دست یاری به دشتیاری» از گروه مرجع تحصیل

مبلغ مورد نیاز :

4،250،000 تومان

شما هم همراه شوید تا با هم، مدرسه بسازیم.