چالش: تکنولوژی در دنیای امروز به طور قابل ملاحظه ای محدودیت‌های آموزش را از میان برده و موسسات آموزشی توانسته‌اند با بهره‌گیری از ابزار جدید، کیفیت آموزش را تا حد زیادی بالا ببرند. اما همچنان درصد قابل توجهی از کودکان از ساده‌ترین امکانات آموزش محروم‌اند. طبق آمار یونسکو، حدود 250 میلیون از کودکان محصل، هنوز ابتدایی‌ترین اصول خواندن و حل ساده‌ترین مسائل ریاضی را به درستی نیاموخته‌اند و تنها 40% از کودکان کشورهای کمتر توسعه یافته و در حال توسعه، مهارت‌های لازم برای عهده دار شدن شغل در آینده را می‌آموزند.

ماموریت گوگل چیست؟

با توجه به این شرایط و در راستای اهداف google.org، یکی از پیشتازان وقف نوین، در پی آن است که بتواند با برقراری ارتباط موثر با فعالان و خلاقان حوزه آموزش و حمایت‌های تکنولوژیکی و مالی خود به بهبود کیفیت آموزش در سطح جهانی کمک نماید.

گوگل برای بهبود آموزش چه می‌کند؟

  • از بین بردن شکاف آموزش در سطح جهانی

از آنجایی که جوامع کمتر توسعه یافته یا درحال توسعه با آهنگ رشد کندی در حال حرکت به سمت توسعه و بهبود شرایط زندگی هستند، بنابراین می‌توان برآورد کرد که شکافی 100 ساله میان این کشورها و شرایط مقبول برای زندگی و آموزش وجود دارد. گوگل به منظور کاستن از این شکاف، برنامه‌های متنوعی را طراحی و اجرا نموده است. برای نمونه آموزش معلمان و بهبود سطح آگاهی آنان، ایجاد امکان دسترسی به منابع آموزشی خارج از کلاس و ... .

  • امکان دسترسی آفلاین به منابع آموزشی برای کودکان محروم از اینترنت
  • ایجاد امکان برقراری ارتباط میان معلمان در سراسر دنیا

 

نویسنده: رویا باقری