به گزارش «ویکی نیکی» و به نقل از همشهری محله: «زینب نصیری» مدیر کل سلامت شهرداری تهران می‌گوید:

«‌‌شهرداری تهران با اجرای طرح «گفت‌وگو در شهر با مدل کتابخانه انسانی» در بوستان‌های شهر، زمینه انتقال تجارب افراد را با یکدیگر فراهم کرده است.»

او با اشاره به برگزاری «چهارشنبه‌های معلولان» و «دوشنبه‌های سالمندان» در بوستان‌های شهر ادامه می‌دهد:
«فضای گفت‌وگوی ما در جامعه چندان مطلوب نیست و همین مسئله موجب شده تا ما هر روز در جامعه شاهد بروز چالش‌های تلخی میان افراد باشیم.
با توجه به این نقص در جامعه، شهرداری تهران کوشید طرح گفت‌وگو در شهر را اجراکند تا در قالب آن افراد جامعه هم گفت‌وگو با یکدیگر را تجربه کنند هم خوب گوش دادن به صحبت‌های دیگران را.»
مدیرکل سلامت شهرداری تهران در ادامه با اشاره به مشکلات فراروی معلولان در پایتخت می‌گوید:

«‌‌حقیقت تلخ و بزرگی که ما در پایتخت با آن روبه‌رو هستیم این است که تهران، شهری دسترس‌پذیر برای معلولان، سالمندان و دیگر اقشار خاص نیست.!!!»

به باور او شهر تهران زمانی برای مشارکت اجتماعی همه مردم آماده است که برای اقشار مختلف مردم به شهری دسترس‌پذیر تبدیل شود و همه شاهد نوعی عدالت برای در دسترس بودن امکانات زیرساختی شهری باشند.
او ادامه می‌دهد: «‌اگرچه امروز در 22 منطقه شهر تهران، 44 بوستان ویژه معلولان بهسازی شده اما این آمار در برابر جمعیت معلولان شهر کافی نیست. ما نیاز داریم در کنار بوستان، ناوگان حمل‌ونقل و پیاده رو و پیاده‌راه‌هایمان نیز برای معلولان مناسب‌سازی شود.

منبع :  همشهری