مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک، مرکزی غیرانتفاعی و غیردولتی است که حاصل تفاهم‌‌نامه‌ای با بخش خصوصی به منظور تأمین هزینه ثبت و انجام آزمایش HLA Typing پنج هزار نمونه مربوط به داوطلبان اهدای سلول‌های بنیادی خون‌ساز است. این تفاهم‌نامه یکی از چالش‌های محک را به منظور تأمین هزینه‌های ثبت و آزمایش نمونه‌های داوطلبان اهدا مرتفع ساخته است. هزینه‌ای که نه فقط برای مؤسسه خیریه‌ای چون محک بلکه برای بسیاری از مراکز مشابه در ایران و جهان گزاف است. راه‌اندازی این مرکز با همراهی شرکت‌های بهمن موتور و بهمن دیزل، تجلی عملی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی است.


 

درباره پیوند سلول‌های بنیادی

پیوند سلول‌های بنیادی یکی از راه‌های درمانی است که برای بیماری‌های مختلف از جمله بیماری سرطان به کار می‌رود. بر همین اساس به منظور فراهم‌کردن تمامی روش‌های درمانی مورد نیاز کودکان مبتلا به سرطان، بخش پیوند سلول‌های بنیادی بیمارستان فوق‌تخصصی محک از مهر ماه 1390، به عنوان یک پایگاه تخصصی پیوند سلول‌های بنیادی برای کودکان مبتلا به سرطان کشور افتتاح شد.

 

تحقق عملی مسئولیت اجتماعی

مرکز پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز محک که به عنوان اولین پروژه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در حوزه سلول‌های بنیادی شناخته می‌شود که در حاشیه چهارمین همایش بین‌المللی مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در محک رونمایی و معرفی شد. این مرکز غیرانتفاعی و غیردولتی، حاصل تفاهم‌نامه‌ای با بخش خصوصی به منظور تأمین هزینه ثبت و انجام آزمایش HLA Typing پنج هزار نمونه مربوط به داوطلبان اهدای سلول‌های بنیادی خون‌ساز است. این تفاهم‌نامه یکی از چالش‌های محک را به منظور تأمین هزینه‌های ثبت و آزمایش نمونه‌های اولیه مرتفع ساخته است. هزینه‌ای که نه فقط برای موسسه خیریه‌ای چون محک بلکه برای بسیاری از مراکز مشابه در ایران و جهان گزاف است. راه‌اندازی این مرکز با همراهی شرکت‌های بهمن موتور و بهمن دیزل، تجلی عملی مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی است.

 

شرایط و مراحل عضویت

 

 

منبع: محک