مبلغ مورد نیاز پروژه

مبلغ مورد نیاز موسسه خیریه : 86,490,000 ریال

سهم ۷ درصدی مهربانه : 6,510,000 ریال

مبلغ کل پروژه: 93,000,000 ریال


شرح پروژه

خانه باران، یک موسسه نیکوکاری غیر انتفاعی برای آمـوزش، توانمند سازی و  مکانی  برای زندگی پسران ناتوان ذهنی است.

این مرکز بـا کمک مالی شما خوبان و تـوسط پـرسنل متخصص خانه بـاران اداره می شود. خانه باران با شماره 185 در دفتر شرکت های شهر سبـزوار ثبـت  شده است.  مراحل ساخت فاز اول مجموعه آغاز و با کمک مالی مستقیم نیکوکاران، سقف ساختمان مجموعه زده ‏شد
خانه باران به موضوع توانبخشی و نگهداری ناتوانان ذهنی، بصورت علمی برخورد می کند. نگاه ما به این پدیده بعنوان یک مشکل اجتماعی با هدف حمایت از ناتوان ذهنی و ایجاد امنیت و ارامش در خانواده ها و جامعه و کاستن از مشکلات رفتاری این عزیزان است. رویکرد ما در برخورد به ناتوانان ذهنی و محدودیت های آن بر سه محور فرد ، خانواده و جامعه استوار است.

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره خانم فرزانه سلیمانی می باشد که میتوانید در وبلاگ ایشان گذشته شان را مطالعه و با ایشان آشنا شوید.

خانه باران دارد با بهترین تجهیزات و مهندسی ساخته می شود تا پسران ناتوان ذهنی مکانی ایمن و پر انرژی  و پر از آرامش داشته باشند.


سقف کاذب خانه باران

سقف های کاذب کناف سقف‌های سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی؛ دارای مشخصات فنی استاندارد (با مقاومت در برابر زلزله) بوده و جایگزین بسیار مناسبی برای سقف‌های کاذب غیراستاندارد ساخته شده با رابیتس و گچ می‌باشند. سقف‌های کاذب مشبک کناف از شبکه سازه‌های سپری و تایل‌های گچی تشکیل می‌شوند. شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده و سپس تایل های 60*60 درون این شبکه قرار می‌گیرند. نصب سریع و آسان، دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب و تعمیر و نگهداری آسان از جمله ویژگی های این ساختار می‌باشد.

به دلیل وِیژگی‌های عالی این نوع سقف کاذب در تابستان مبلغ 17 میلیون تومان جهت سازه‌های مورد نیاز هزینه گردید و تایل‌های مورد نیاز اتاق‌ها به صورت داستانی معجزه گونه که خارج از بحث می‌باشد در ساعت نه و نیم  یک شب بارانی به خانه باران رسید و کار اجرای سقف کاذب اتاق‌ها انجام گرفت.

کناف مورد نیاز راهروها با تخفیف عالی به خانه باران به فروش رسید و نماینده شرکت لطف کردند و مبلغ مورد نیاز رو فعلا پرداخت کردند تا دوباره مبلغ  به ایشان بازگردانده شود و به زودی اجرای کناف راهروها آغاز می‌شود.
جمع دو فاکتور موجود مبلغی است که امید داریم با یاری شما مهربانان تامین شود. در مرحله پایانی کار ساختمانی ما توانایی پذيرش بيش از صد مددجو را داریم و می توانیم عملا شروع به کار کنیم
ما قدم به قدم و شفاف به شما گزارش می‌دهیم که چگونه و کجا کمک های شما مورد استفاده قراد گرفته است.

با ما همراه شوید تا به کمک شما مشکلات رفتاری ناتوانان ذهنی را کاهش دهیم و آرامش و لبخند را به آن‌ها بازگردانیم.

سوابق و پیشینه

خانه باران، یک موسسه نیکوکاری غیر انتفاعی برای آمـوزش، توانمند سازی و  مکانی  برای زندگی پسران ناتوان ذهنی است. این مرکز بـاکمک مالی شما خوبان و تـوسط پـرسنل  متخصص خانه بـاران اداره می شود. خانه باران با شماره 185 در دفتر شرکت های شهر سبـزوار ثبـت  شده است.  

در سال 1388 کلنگ‏آن به ‏دست  دانشمندان  فرهیخته، دکتر محمد علی اسلامی ندوشن و همسر محترم ایشان دکـتر شیرین بیانی به زمین خورد. سپس مراحل ساخت فاز اول مجموعه آغاز و با کمک مالی مستقیم نیکوکاران، سقف ساختمان مجموعه زده ‏شد.

این مرکزدارای انواع فضاهای آموزشی و مهارتی، سالن ورزشی، سالن اجتماعات، فیزیوتراپی و کار درمانی است.

خانه باران به موضوع توانبخشی و نگهداری ناتوانان ذهنی، بصورت علمی برخورد می کند. نگاه ما به این پدیده بعنوان یک مشکل اجتماعی با هدف حمایت از ناتوان ذهنی و ایجاد امنیت و ارامش در خانواده ها و جامعه و کاستن از مشکلات رفتاری این عزیزان است. رویکرد ما در برخورد به ناتوانان ذهنی و محدودیت های آن بر سه محور فرد ، خانواده و جامعه استوار است. 

اهداف خانه باران:

1- آموزش ، توانمندی، توانبخشی و نگهداری پسـرانی که از نظـر ذهنی نیاز به خدمات رفاهی و نگهداری به صورت روزانه یا شبانه  روزی دارند.

2- دادن اطلاعات عمومی لازم به جامعه به منظور بالا بردن سطح آگاهی آنها در برخورد انسانی با این افراد.

3- همکاری معنوی و مشارکت مالی در  امور اقتصادی  با  کلیه اشخاص حقیقی و  حقوقی در جهت حمایت همه جانبه مددجویان و برنامه  ریزی های بلندمدت برای تامین منابع مادی مرکز.

4- تجهیز و توسعه امکانات لازم جهت ارتقا کیفیت نگهداری و توانبخشی، برابر بـا استانـداردهای مـورد تایید سازمان بهزیستی کشور و قوانین بین المللی، همزمان با نظارت کارشناسان متخصص.

5 - ایجاد امکانات لازم در جهت مشاوره و راهنمایی خانواده های ناتوان ذهنی تحت پوشش و دیگر خانواده هایی که فرزند کم توان ذهنی دارند.

6 -  فعالیت در اجرای کلیه طرح ها و برنامه های عمومی در زمینه پیشگیری از معلولیت ها و آسیب های اجتماعی.


این مجموعه بعد از اتمام ساخت، توانایی پذیرش بیش از 100 مددجو را دارد .

شما می‌توانید با همراهی ما خانه‌ای بنا کنید برای انسان‌هایی که تنها شما دوستشان دارید.

همراهمان باشید، ما قدم به قدم و شفاف به شما خواهیم گفت که چگونه و کجـا مهربانی‌تان به ثمر می‌نشیند.