«مهران رجبی» بازیگر سینما و تلویزیون در یک اقدام خیر خواهانه یک قطعه زمین به ارزش 10 میلیارد ریال وقف کرد.

همایش یاوران وقف استان البرز در امامزاده شاهزاده حسین (ع) شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، در بخشی از این همایش «حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی» معاون فرهنگی و اجتماعیسازمان اوقاف و امور خیریه کشور طی سخنانی گفت: یکی از تعالیم دین مبین اسلام، حمایت از نیازمندان و کمک به مستمندان است.

وی افزود: سخاوت از جمله ویژگی‌های یک انسان متعالی و کمال‌یافته است و انسان‌هایی که به این درجه از رشد معنوی و فکری می‌رسند، همواره به دنبال کمک به نیازمندان و دستگیری از مستمندان هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تصریح کرد: انسانی که به تکامل فکری و روحی نرسیده، تصور می‌کند که دنیا فانی نیست و تمام مال و اموالی که دارد، تنها متعلق به او است و تا ابد می‌تواند از آن استفاده کند.

«شرفخانی» گفت: این در حالی است که هیچ کس نمی‌تواند ذره‌ای از مال دنیا را با خود و پس از مرگ به آن دنیا ببرد و این تفکر غلط بزرگ‌ترین بدبختی بشریت است.

وی بیان داشت: دین مبین اسلام برای حمایت از مستمندان و دستگیری‌ از نیازمندان راهکارهای مختلفی را بیان کرده که یکی از ارزشمندترین آن‌ها، فرهنگ وقف است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور افزود: انسان‌ها می‌توانند بخشی از دارای خود را با نیتی مشخص وقف کرده و پس از آن‌ها و تا زمانی که این مال وجود دارد، از برکات آن بهره‌مند شوند.

«شرفخانی» در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات انجام شده از سوی اوقاف کشور در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: طی یک طرح معنوی و ارزشی، برنامه اعزام افراد بی‌بضاعت به مشهد مقدس و زیارت بارگاه متبرک امام رضا (ع) در دستور کار قرار گرفت.

وی اظهار داشت: این برنامه مختص افرادی است که تاکنون به دلیل مشکلات مالی توانایی زیارت مشهد مقدس را نداشته‌اند و تا امروز بیش از یک هزار و 150 نفر در قالب این برنامه به مشهد مقدس اعزام شدند.

در بخشی دیگری از این همایش مهران رجبی بازیگر توانمند سینما و تلویزیون و از جمله هنرمندان طنزپرداز و محبوب کشورمان یک اقدام ارزشی و معنوی زیبا از خود به نمایش گذاشت. 

رجبی قطعه زمینی به ارزش بالغ بر 10 میلیارد ریال را وقف کرد.

وی با اشاره به عمل خدا پسندانه خود گفت: این زمین به من از پدر و مادر به ارث رسیده و با وقف، آن مالی که آن‌ها برای من گذاشته بودند  را صرف اموری کردم که خیر و برکتش برای والدینم باشد.


منبع: فارس