جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی(ع)، اقدام به راه اندازی کارگاه خیاطی در سرپل ذهاب کرمانشاه کرده است.

5 آبان 1396 زلزله شهر کرمانشاه را لرزاند و بسیاری از خانه‌‌ها و کسب‌وکارها تخریب شد، در این میان خیرین و نیکوکاران کمک‌های مستقیم بسیاری به هموطنان زلزله زده انجام دادند. اما بعد از گذشت چندین ماه در این مناطق شرایط بهبود نیافته و همچنان مشکلات متعددی پا برجاست. عده زیادی سرپناه و شغل خود را از دست داده‌اند و بدیهی است که صرفاً با تکیه بر کمک‌های مردمی و سازمان‌های ذی‌ربط نمی‌توانند امرار معاش کنند. از طرفی با بروز این فاجعه ناگوار زنان خانه دار زیادی تغییر نقش داده و به ناچار نقش سرپرستی خانواده را تقبل کرده‌اند.

در این بین جمعیت امام علی(ع)، بخشی از کمک خود را به شکل غیرمستقیم (کارآفرینی) برای زلزله زدگان ادامه می‌دهد و در منطقه سرپل ذهاب کارگاه خیاطی راه اندازی کرده است. 


نیکوکاران می‌توانند با ثبت سفارش کیسه‌های پارچه‎‌ای ضمن کمک به محیط زیست و حفظ طبیعت از پلاستیک به زنان سرپرست خانوار در کرمانشاه کمک کنند.


ثبت سفارش


چرا از کیسه‌های پلاستیکی استفاده نکنیم و کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین آن کنیم؟

 یکی از دغدغه‌های حال حاضر، افزایش حجم کیسه‌های پلاستیکی موجود در طبیعت است که تعداد آن ها به شکل فزاینده‌ای رو به افزایش است و همچنین در چند سال اخیر این پلاستیک‌ها مهم‌ترین مصداق آلودگی زیست محیطی خوانده شده‌اند. برای کاهش این آلودگی کمپین‌های متعددی تشکیل شده است. یکی از آن‌ها که اخیر در فضای مجازی منتشر شده، چالش #بی_زباله است. برای شرکت در این کمپین کافی است میزان مصرف زباله در طی روز کاهش دهید، استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای می‌توانند جایگزین خوبی برای آن‌ها باشند.

 

 

گرداورنده: محدثه سحرخیز