سایت ساز پرتال در اقدامی نو و با همکاری ویکی نیکی، اقدام به راه‌اندازی و وقف وب سایت موسسه خیریه دندانپزشکی تبسم امید نموده است. 

تبسم امید، موسسه‌ای تازه تاسیس است که هدف آن ارتقا سطح سلامت و بهداشت دهان و دندان مناطق محروم می‌باشد. متاسفانه حوزه سلامت دهان و دندان در کشور مورد کم لطفی قرار گرفته است و مناطق محروم و حاشیه‌ای در این حوزه توسعه چندانی نداشته اند. لذا تبسم امید، به منظور پاسخ به نیاز انباشته مردم به این نوع خدمات و در راستای اجرای هر چه بهتر طرح تحول سلامت دهان، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اقدام به تهیه و توزیع موبایل کلینیک‌های دندان پزشکی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نموده است تا دانشگاه ها با استفاده از ظرفیت‌های موجود و توان نیروهای داوطلب و جهادی دندانپزشک، نسبت به ارائه خدمات رایگان به جامعه هدف تحت پوشش حوزه فعالیت خود در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار بپردازد.

در این میان سایت ساز پُرتال، در راستای مسئولیت اجتماعی خود وب سایت خیریه تبسم امید را طراحی و آن را وقف این موسسه کرده است. تا گامی در جهت توسعه و خدمت‌رسانی در حوزه سلامت دهان و دندان برداشته باشد. پُرتال یک سایت ساز کاملاً بومی و ایرانی است که توسط متخصصین داخلی نوشته شده در حال حاضر 12439 سایت روی سایت ساز پرتال ایجاد شده است.

لازم به ذکر است که این نوع از وقف را می‌توان گونه‌ای از وقف نوین دانست. وقف نوین، احسان ماندگاری است که خوشبختانه در سال‌های اخیر با آگاه‌رسانی جمعی و فرهنگ‌سازی شاهد افزایش مصادیق آن در سطح کشور بوده ایم.


پیش از این ویکی نیکی در راستای اهداف خود و به منظور گسترش فرهنگ وقف، وب سایت خیریه امیدفردا را وقف نموده بود. امید است که بیش‌تر شاهد این گونه اقدامات نیکوکارانه از سوی شرکت‌ها و موسسات باشیم.