«آیت الله سبحانی» از مراجع عظام تقلید منزل پدری خود در منطقه راسته کوچه تبریز را با نیت قرآن و اهل بیت (ع) وقف کرد.

«حجت الاسلام علی مصائبی»، مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌ شرقی در همایش «وقف و رسانه، یاوران وقف» با اشاره به وقف آیت الله سبحانی گفت:  سنت حسنه وقف از دیرباز مورد توجه مردم مومن و متدین ایران به ویژه آذربایجان بوده است.

وی با اشاره به این‌ که در منطقه آذربایجان مردم اعتماد و اعتقاد خاصی به روحانیت و علمای دین دارند، خاطر نشان کرد: نگاهی به تاریخ مشخص می کند که علمای این منطقه خود واقف بوده‌اند و سپس دیگر مردم را به این سنت حسنه دعوت می‌کردند، همچون «شیخ شهاب‌الدین اهری» و دیگر علمای منطقه آذربایجان.

«حجت الاسلام مصائبی» ادامه داد: متولیان بسیاری از موقوفات بزرگ منطقه آذربایجان همچون موقوفات «قاضی طباطبایی» و «خانم خیرالنسا» نیز از علما و روحانیان هستند که این مساله نیز نشان از عمق اعتقاد مردم نسبت به نهاد روحانیت دارد، چراکه روحانیان آذربایجانی خود عامل به آنچه که سفارش می کنند، هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی با اشاره به وقف اخیر «حضرت آیت الله سبحانی» در تبریز گفت: این مرجع تقلید جهان تشیع منزل پدری خود در منطقه راسته کوچه تبریز را با نیت قرآن و اهل بیت وقف کرده‌اند که اعلام عمومی این مسأله موجب گرایش بیش از پیش مردم به سنت حسنه وقف شده است.

او با اشاره به اینکه اگر از هر مسجد استان یک وقف داشته باشیم هر سال هفت هزار موقوفه جدید ثبت می‌شود، ادامه داد: بیش از هفت هزار مسجد هر کدام با حداقل سه نفر هیئت امنا در استان داریم که می توانند هرکدام ترویج دهنده وقف در سراسر استان باشند.

در این مراسم از «آیت الله سید محمد تقی آل‌هاشم»، امام جمعه موقت تبریز و متولی موقوفه «خانم خیرالنسا» به صورت ویژه تجلیل شد.