«ویکی‌ نیکی» راهنمای نیکوکاری
شعار این استارت‌آپ «راهنمای هوشمند نیکوکاری» است.
مدیرعامل اجرایی «ویکی‌نیکی» می‌گوید: «اگر شخص نیکوکاری می‌خواهد کار نیک و یا خدمتی ارائه دهد، اینکه کجا و چگونه آن را انجام دهد، در ویکی‌نیکی راهنمایی خواهد شد.
سیر کامل نیکوکاری در این استارت‌آپ توضیح داده شده و نحوه مدیریت و اداره موسسه خیریه و چگونگی رفتار صحیح با افراد چه مددجو و چه خیّر در ویکی‌نیکی تحلیل و نتایج حاصل از تحقیقات ارائه می‌شود.»
به گفته مجید ولی‌محمدی، ویکی‌نیکی ابزار نظرسنجی و تیپ شخصیت‌شناسی دارد که تحلیل آن به موسسات خیریه ارائه خواهد شد و موسسات متوجه خواهند شد که مردم چه نظری درباره آن‌ها دارند و دوست دارند این موسسه‌ها چه رفتاری با آن‌ها بکند.»
وی اضافه کرد در وب‌سایت ویکی نیکی نیز تست شخصیت شناسی موجود است و درباره این تست توضیح می‌دهد که: «چهار تیپ شخصیت نیکوکاری وجود دارد. به طور مثال برخی نیکوکار بومی هستند و فقط به آن‌هایی کمک می‌کنند که در اطراف خودشان می‌شناسند، اما یکی دیگر از این تیپ‌های شخصیتی به موسسات خیریه اعتماد کامل دارند و....»

ولی‌محمدی با بیان اینکه ویکی‌نیکی اخیراً در حوزه دیگری فعالیت می‌کند، ادامه می‌دهد: «مدتی است که به کارآفرینی اجتماعی مشغول شده‌ایم. در همین راستا با مشارکت استارت‌آپ‌ها و بنگاه‌های اقتصادی طرح‌هایی را اجرا می‌کنیم. برای مثال با کمک تیم «پین‌وورک» برای چند موسسه خیریه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان موسسات، بستری را فراهم کرده‌ایم که در آینده‌ این فعالیت‌ها در سایت ویکی نیکی اطلاع رسانی خواهند شد.
همچنین با همکاری «همیار ووردپرس» به مددجویان موسسات خیریه مهارت طراحی وب‌سایت را آموزش می‌دهیم و سعی کرده‌ایم در این مدت برای آنها شغل ایجاد کنیم.»

پیشنهاد مطالعه : مقاله «کارآفرینی اجتماعی چیست و کارآفرین اجتماعی کیست؟»

هم‌بنیان‌گذار ویکی‌نیکی اعتقاد دارد در ایران راجع‌ به نیکوکاری و سیر تحول تفکرات افراد جامعه در این حوزه تقریبا هیچ اطلاعات جامع و به‌روزی وجود ندارد. او اضافه می‌کند: «نظرسنجی تیپ شخصیت نیکوکاری برای ما اهمیت زیادی دارد چراکه اطلاعات و سرنخ‌های خوبی درباره انتظارات و نظرات افراد جامعه درباره موسسات و فعالیت‌های نیکوکاری به ما می‌دهد و غرفه ویکی‌نیکی در الکامپ تست شخصیت شناسی را با این هدف برگزار کرده است.
همچنین تیم ویکی نیکی به افرادی که این تست را در نمایشگاه انجام می‌دهند بر اساس تیپ شخصیتی آن‌ها، پیکسل مخصوص هدیه می‌دهد و در پایان نمایشگاه نیز برای افرادی که شماره موبایل خود را وارد کنند، به قید قرعه‌ جوایزی اهدا خواهد کرد.»

ویکی‌نیکی در این نمایشگاه در غرفه ۵۱۰s سالن ۱۰ و ۱۱ حضور دارد.

 منبع : سایت راه پرداخت