ویکی نیکی صبح امروز 17 دی ماه از «سامانه مددجویی» رونمایی کرد. این نشست خبری با حضور حجت‌‌الاسلام والمسلمین غلامرضا محمدزاده، مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران، حجت‌‌السلام والمسلمین سید هاشم حسینی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف استان تهران، سید مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری و رسانه‌‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از خیرین و خبرنگاران  در ساختمان اوقاف تهران برگزار شد. 

در ابتدای نشست، ولی محمدی، مدیر اجرایی ویکی نیکی با اشاره به وضعیت ایران در شاخص‌های نیکوکاری جهانی بر ضرورت وجود یک بانک اطلاعاتی واحد و سیستم عملکرد شفاف در حوزه کار خیر و نیکوکاری در کشور تاکید کرد.


به گفته وی از جمله اهداف این سامانه ایجاد بانک اطلاعاتی واحد مددجویان کشور، افزایش بهره‌وری موسسات خیریه و شفاف‌سازی فرآیند کمک‌رسانی می‌باشد که در نهایت منجر به جلوگیری از هدر رفتن منابع در دسترس، حذف موازی کاری‌ها و ایجاد امکان پیش بینی و حل منطقی و صحیح مسائل آینده می‌گردد.

وی همچنین اذعان داشت که در حال حاضر این سامانه فاز ابتدایی و آزمایشی خود را پشت سر گذاشته است و در حال حاضر آماده پذیرش موسسات خیریه و ثبت مددجویان و کمک‌های دریافتی آن‌ها در این سامانه می‌باشد. 

در ادامه این مراسم، سامانه مددجویی ویکی نیکی، توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌زاده رونمایی شد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌زاده در سخنان خود بر ضرورت وجود یک بانک اطلاعاتی در حوزه وقف و موقوفات تاکید داشت. وی همچنین اعلام داشت که به منظور سیاست گذاری در حوزه کار خیر و تبدیل این سیاست‌ها به رفتار، می‌بایست پیشینه رفتارهای خیرخواهانه وجود داشته باشد و این سامانه می‌تواند این نیاز مبرم را مرتفع سازد.


سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری و رسانه‌‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، بر لزوم شفافیت‌سازی عملکردهای موسسات خیریه تاکید نمود و با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران، گفت: ما در زمانی زندگی می‌کنیم که تغییرات سرعتش از سیاست‌گذاری‌‌ها و وضع قوانین بیش‌تر شده و این تنها مخصوص کشور ما نیست.


اخبار 20:30

 

شبکه خبررویا باقری