چند خواننده برای برگزاری کنسرت رایگان خیابانی اعلام آمادگی می‌کنند، دلیل این کار بهتر شدن حال مردم در شرایط بد اقتصادی عنوان می‌شود، پس از گذشت مدتی یکی از آن‌ها برای محقق شدن چنین کاری با شهرداری وارد مذاکرده می‌شود اما دیگری برگزاری کنسرت رایگان را کاری «عبث و بیهوده» می‌بیند.
به گزارش «ویکی نیکی» و به نقل از ایسنا، «همایون شجریان» چند روز پیش پیشنهاد برگزاری یک کنسرت خیابانی را مطرح کرد و گفت:
«در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم، نمی‌دانم چه کنیم تا حالمان کمی بهتر شود.
سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد.»
شورای شهر، شهرداری، خانه موسیقی و دفتر موسیقی هرکدام به نوعی از این تصمیم حمایت کردند.
از سویی هنرمندان دیگری مانند سیروان خسروی، حمید هیراد، فرزاد فرزین، بابک جهانبخش و... آمادگی خود را برای برگزاری کنسرت خیابانی رایگان اعلام کردند.
در ادامه این جریان، جلسه‌ای با حضور «همایون شجریان» و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.
در این جلسه شجریان گفت : «تا مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی حل نشود، نارضایتیِ جامعه پابرجاست، اما یک رویداد هنری می‌تواند به همدلی و انرژی‌مان کمک کند.»  
اما پس از آن «سیروان خسروی» با انتشار متنی در صفحه شخصی خود بیان کرد: «دو ماه پیش تور کنسرت‌های تابستانی خود را لغو کردم، با این دیدگاه که در آن شرایط بد اقتصادی، پدری به دلیل نداشتن قدرت خرید بلیت شرمنده خانواده‌اش نشود.!!!
با همین دیدگاه سه روز پیش برای برگزاری کنسرت رایگان خیابانی اعلام آمادگی کردم که حضور در کنسرت هزینه‌ای را به خانواده‌ها تحمیل نکند.»
او ادامه داد: «اما الان شرایط به شکلی است که کنسرت برگزار کردن من و حتی کل خواننده‌های جهان، اختصاص بخشی از درآمد کنسرت‌ها به امور خیریه، خرید آب معدنی برای آبادان و خرمشهر، فرستادن کانکس و پتو و دارو به کرمانشاه و غیره، تنها حکم یک قرص مسکن را دارد برای کسی که با سرطان دست‌ و پنجه نرم می‌کند و حتی شاید نوعی نشان دادن بی‌تفاوتی نسبت به این درد و رنج است. به همین دلیل برگزاری کنسرت (حتی رایگان) را در حال حاضر کاری عبث و بیهوده می‌بینم.!!!»

ویکی نیکی منتظر نظرات شما درباره این مطلب می‌باشد...